
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Fegyvertöltényeket talált az utcán egy gyergyószentmiklósi nő, átadta a rendőrségnek. A hatóságiak felelősségre vonták a tulajdonost, aki ugyan rendelkezett fegyvertartási engedéllyel, de megszegte a törvényt, amikor elhagyta a lőszereket – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatásából.
2024. február 12., 14:492024. február 12., 14:49
2024. február 12., 16:302024. február 12., 16:30
Egy 66 éves, gyergyószentmiklósi asszony 13 darab, vadászfegyverbe való töltényt talált lakóhelyének egyik utcáján a járdán vasárnap kora délután. A nő bevitte a lőszereket a helyi rendőrkapitányságra, a hatóságiaknak pedig rövid nyomozás után sikerült azonosítaniuk a tulajdonost, egy szintén helybéli, 70 éves férfi személyében.
Mint kiderült, a férfi rendelkezik fegyvertartási engedéllyel, azonban az érvényben lévő törvény szerint
az engedélyköteles halálos vagy nem halálos fegyverekbe gyártott lőszerek elvesztése 5–10 ezer lej közötti pénzbírsággal büntetendő,
amelyhez további szankcióként a fegyvertartási, -viselési és -használati jog hat hónapra történő felfüggesztése jár.
A rendőrség emlékezteti a halálos fegyverek viselésének és használatának jogával rendelkezőket arra a kötelezettségükre, hogy a fegyvert és a lőszert egyaránt biztonságos helyen kell tartaniuk, hogy illetéktelen személyek ne férhessenek hozzá.
A fegyverek és lőszerek tárolása a birtokos otthonában vagy lakóhelyén, a törvény alkalmazásának módszertani szabályai szerint, erre a célra kijelölt helyeken kell történjen.
Bonyolult időszakot élünk, és politikai szempontból meglehetősen nehéz viselni ezt a terhet – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtök este az Europa FM rádió adásában. Azt mondta, a koalícióból való kilépés kérdése nem merült fel.
Tavaly 2024-hez képest 0,6 százalékkal nőtt a román gazdaság, de technikai recesszióban zárta az évet, miután a harmadik negyedév után a negyedik trimeszterben is csökkent a bruttó hazai termék (GDP) – derül ki az Országos Statisztikai Intézet adataiból.
Nicușor Dan szerint Románia három-négy éven belül teljesítheti az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket.
Lassult ugyan a növekedés, de még mindig magas a fertőző légúti megbetegedések száma Hargita megyében. A kisgyermekek körében sok az RSV-fertőzés, ami akár nagyon súlyos, intenzív terápiás ellátást igénylő megbetegedést is okozhat.
Nemzetpolitikáért felelős államtitkárként először látogatott Gyergyószentmiklósra Nacsa Lőrinc. Bejelentette, hogy a magyar kormány folytatja a Fogarasy Mihály Középiskola felújításának finanszírozását.
Technikai recesszióba került a romániai turizmus – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Szombaton rendezik meg Alsósófalván a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatót, ahol maskarások, táncosok és zeneszó tölti meg a utcákat. A felvonuló csoportok útvonalai a rendezvényhez készült térképeken követhetők, bármelyikhez lehet csatlakozni.
A helyi adók emelése ellen tüntettek csütörtökön az ország több városában a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tagjai és szimpatizánsai.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) felszólította koalíciós partnereit, hogy hagyjanak fel a megszorító politikával, és az ország társadalmi és gazdasági realitásait figyelembe vevő strukturális reformok bevezetését támogassák.
Két, ötven év körüli férfit vettek őrizetbe Maros megyében, miután betörtek egy lakásba Sóváradon, ahonnan mintegy nyolcezer lej értékben loptak el tárgyakat.
szóljon hozzá!