
Fotó: Tuchiluș Alex
Az AQUASERV emlékezteti felhasználóit, hogy az ivóvíz elosztórendszereket a hatályos európai szabványoknak megfelelően, kizárólag háztartási fogyasztásra tervezték. Az újonnan felújított vagy az uniós alapok támogatásából létrehozott rendszerek finanszírozása sem fogadható el az ésszerű háztartási fogyasztási szükségleteken túlméretezett kapacitással, ezek csak az ember hétköznapi szükségleteire, főzésre, tisztálkodásra és a WC-használatra vannak tervezve.
2024. július 15., 09:302024. július 15., 09:30
Ugyanakkor, minden évben azt tapasztaljuk, hogy a száraz időszakokban a nagyvárosi és vidéki területeken fogyasztási csúcsok alakulnak ki, ami azt mutatja, hogy
Felhívjuk a felhasználók figyelmét, hogy mind az AQUASERV és a fogyasztók között létrejött ellátási szerződés szabályzata, mind a víz- és csatornaszolgáltatásról szóló, újra kiadott 241/2006 számú törvény kimondja, hogy:
Az ivóvíznek az említettektől eltérő célokra történő felhasználása csak annyiban megengedett, amennyiben a települések ivóvízigényéhez viszonyítva, a hatályos műszaki előírásoknak megfelelően meghatározottak szerint rendelkezésre áll.
Az AQUASERV elegendő kapacitással rendelkezik a háztartási és lakossági fogyasztáshoz szükséges mennyiségű ivóvíz előállításához és tárolásához.
beavatkoznak az ellátó- vagy elosztóhálózatok meghibásodásainak elhárításakor, és a szolgáltatás folyamatosságának biztosítása érdekében folyamatosan feltöltik a tárolótartályokban lévő vízkészleteket.
Sajnos a víz nem háztartási célú felhasználása a fogyasztás olyan mértékű növekedéséhez vezet, amelyet az elosztórendszerek nem tudnak kezelni. Ez azt a szerencsétlen helyzetet kreálja, hogy a készletek feltöltéséig programszerűen kell ivóvizet szállítani, hogy – ha időszakosan is, de – minden felhasználó csapjához eljusson az ivóvíz.
Fogyasztóink szerződéses kötelezettségei minden felhasználó számára – tulajdonviszonyoktól függetlenül – előírják a közüzemi vízhálózatból vett víz hatékony és ésszerű felhasználásának biztosítását. A magas fogyasztási problémák könnyebben megoldhatók a felhasználóink megértésével és támogatásával.
Az AQUASERV S.A. továbbra is törekszik a 24 órás vízellátás biztosítására, de számít ügyfelei támogatására is a vízkészletek ésszerű felhasználásában. Reméljük, hogy felhívásunk megértésre talál az egész közösség javára.
AQUASERV Rt.
(X – fizetett hirdetés)
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
A negyven év felettiek számára egyre gyakoribb kihívás, hogy közelre és távolra is más korrekcióra van szükségük. A multifokális kontaktlencse kényelmes megoldást kínálhat azoknak, akik nem szeretnének több szemüveget váltogatni.
10 lej 58 banira emelkedett a dízel literenkénti ára pénteken a Lukoil-töltőállomásokon. Az felülmúlta a csütörtöki, rekordnak számító 10,53 lejes árat is.
Több mint 200 hektárnyi területet nyit meg lakhatási célokra Csíkszeredában az új általános városrendezési terv (PUG), amelyet pénteken fogadtak el az önkormányzati képviselők. Ipari fejlesztésre pedig 93 hektáron jelölt ki fejlesztési területet.
A Maros Megyei Tanács mai ülésén költségvetés-kiegészítést fogadott el, amelynek keretében összesen 1,7 millió lejt különített el a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér számára két fontos beruházás megvalósítására.