
Fotó: Olvasói felvétel
Feldúlva találták a sírhelyeket, illetve azok környékét a Vasláb községhez tartozó hevederi temetőben. A nyomok alapján medvejárásra gyanakodnak.
2019. december 25., 17:272019. december 25., 17:27
2019. december 25., 17:312019. december 25., 17:31
„Ismét bejártak a medvék a Vasláb községhez tartozó hevederi temetőbe, és ezúttal károkat is okoztak” – jelezte szerkesztőségünknek Barabás Tünde olvasónk, aki aggodalmát fejezte ki a medvejárásokkal kapcsolatban, attól tartva, hogy „következőkor vajon mar a sírköveket sem találjuk épen?”
Fotó: Olvasói felvétel
Olvasónk december 25-én járt a temetőben, akkor fogadta az a látvány, amit képeken is megosztott velünk. „Még nem jeleztük senkinek, de amint lejár az ünnep, fogjuk” – ígérte.
Fotó: Olvasói felvétel
Egyébként nem ez az első, hogy medve „hagyott nyomott” a hevederi temetőben. Sötétedés után az udvarra sem mernek kimenni a helyiek, annyira beszoktak a medvék a házak közé a Gyergyóvaslábhoz tartozó, a településsel gyakorlatilag összenőtt Hevederen.

Az úton bocsaival játszó medve mindennapos látvány a Gyergyóvaslábhoz tartozó Hevederen, azonban az már mindenkit megdöbbentett, hogy a napokban a temetőben a sírokon dobálta szét a a cserepes virágokat és mécseseket a vadállat.
Szeretettel várunk mindenkit 2026. június 1-jén, hétfőn 9:00 és 12:00 óra között az Utazás a gyermekkor világában eseményre.
Az Európai Unióban a 15 és 29 év közötti nem dolgozó és oktatási vagy képzési programban sem részt vevő fiatalok aránya a 2015-ös 15,2 százalékról 2025-re 11 százalékra csökkent, de Romániában továbbra is a legmagasabb ez az arány.
Szemeteskukában hozták a marosvásárhelyi városházára az ajánlatukat a Sylevy cég képviselői, mert szeretnék tovább is biztosítani az utcai takarítást. Soós Zoltán polgármester szerint olyan cégeket hívtak meg, akikkel nem volt jogi vitájuk.
Gyalogátjárón ütöttek el egy 13 éves gyermeket szerda délután Szentkatolnán. A rendőrség vizsgálatai szerint a kislány rollerrel kelt át a zebrán, amikor a baleset bekövetkezett.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
Lopás vétsége és más bűncselekmények miatt emeltek vádat egy magyarországi férfival szemben, aki úgy vitt el egy idegen kocsit, hogy abban benne volt a tulajdonos gyermeke – közölte a Pest Vármegyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztásokat adott ki az ország felére.
szóljon hozzá!