
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
A hétfői 8,01 százalékról 8 százalékra csökkent kedden a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – írja az Agerpres hírügynökség a Román Nemzeti Bank (BNR) közlésére hivatkozva. Az év elején 3,02 százalékos volt a ROBOR.
2022. augusztus 02., 12:372022. augusztus 02., 12:37
2022. augusztus 02., 12:412022. augusztus 02., 12:41
A jelzáloghitelesek esetében alkalmazott hat hónapos bankközi hitelkamatláb 8,13 százalékos maradt, a 12 hónapos ROBOR pedig 8,24 százalékról 8,23 százalékra csökkent.
A fogyasztói hitelek irányadó mutatója (IRCC) jelenleg évi 2,65 százalék. A negyedévente közölt referenciamutató a bankközi tranzakciók napi kamatának számtani középarányosa. A három hónappal ezelőtt közölt értéke évi 1,86 százalék volt.
Legutóbb 2022. április 13-án regisztráltak csökkenést, akkor 4,71 százalékról 4,70 százalékra esett vissza a szintje, azóta viszont a – nem ritkán meredek – növekedést csak stagnálás váltotta.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
szóljon hozzá!