
Fotó: Pinti Attila
Újra élettel telik meg a csíkdánfalvi Kubik gödör október 19-én, szombaton, ugyanis ekkor tartják a Felcsíki Gazdanapot szakmai és szórakoztató programokkal egyaránt.
2024. október 18., 17:452024. október 18., 17:45
A csíkdánfalvi Kubik gödörben tartott Felcsíki Gazdanapon gazdag programmal várják a résztvevőket,
A gyerekeknek a Zöld Székelyföld Egyesület tart foglalkozásokat, emellett pedig légvárazhatnak, óriás társasjátékozhatnak, ott lesz a Székelyföldi Legendárium és a székely gőzös is.
Külön színfolt, hogy a Tercsi Húsfeldolgozó bemutatóval és kóstolóval is készül, amellyel a minőségi marhahúsfogyasztást szeretnék népszerűsíteni – osztotta meg meghívójában a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete.
Hozzátették, hogy szakmai kerekasztalt is tartanak, amely záróakkordjaként
A rendezvényt a Felcsík Kistérségi Társulás, a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete és Csíkdánfalva Önkormányzata szervezi.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) riasztásokat adott ki csütörtökön az ország több régiójában várható viharok miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A védelmi minisztérium csütörtökön közölte, hogy radarrendszere légi célpontokat észlelt 10:08-kor az ukrán légtérben, a román-ukrán határ közelében.
Az útkarbantartási munkálatok részeként felújítják a parkolókat a Testvériség-sugárúton Csíkszeredában.
szóljon hozzá!