
Felcsíki kistermelőket várnak a tanulmányútra.
Fotó: Tuchiluș Alex
Felcsíki gazdák, kistermelők, vendéglátással foglalkozók és kiskereskedők jelentkezését várja a Felcsík a tányéron egy ingyenes magyarországi tanulmányútra. A jelentkezés határideje december 2.
2024. november 27., 12:262024. november 27., 12:26
2024. november 27., 12:312024. november 27., 12:31
A Felcsík a tányéron LEAP - Partnerség a Fenntartható Rövid Élelmiszer Értékesítési Láncért elnevezásű projektjének következő állomása egy 2025. februárjában megszervezett magyarországi tanulmányút, amelynek keretében Zala megyébe látogatnak. A tanulmányúton az ott működő Fenntartható Rövid Élelmiszer Ellátási Lánc (REL) jó gyakorlataiba engednek betekintést a felcsíki gazdáknak.
A tanulmányútra olyan felcsíki (Csíkcsicsótól - Balánbányáig) jelentkezőket várnak, akik szükségét látják és tenni szeretnének azért, hogy együttműködés jöjjön létre köztük, népszerűsítve ezáltal a helyben termelt élelmiszert a multik kínálatával szemben.
Az ingyenes tanulmányúton:
Rövid Élelmiszer Ellátási Láncok szervezésével kapcsolatos workshopokat szerveznek.
Tanulmányi látogatásra lesz lehetőség.
Videógyűjtemény készül a magyarországi és romániai jó gyakorlatok bemutatására.
A projekten belül Felcsíkon is szerveznek helyszíni workshopokat a későbbiekben a magyarországi tanulmányúton résztvevők bevonásával, bemutatva a tananyag fejezeteit.
Az alábbi űrlap kitöltésével lehet jelentkezni.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Két lopási ügyet is felgöngyölített a Kovászna megyei rendőrség, az elkövetők őrizetben várják a hatóságok további döntését.
Az elsőt 1995-ben hozták tető alá, egy évvel azt követően, hogy a mostani társszervezője, a Pro Cantus Egyesület, illetve kamrakórus létrejött. Pénteken és szombaton Kézdivásárhelyen tartják a Felsőháromszéki Kórusfesztivál 29. kiadását.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
szóljon hozzá!