
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Felborult egy teherautó Héjjasfalvánál kedd délután, a mentés idején egy sávon terelik az autós forgalmat – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság.
2024. május 14., 16:312024. május 14., 16:31
2024. május 14., 17:172024. május 14., 17:17
A segesvári tűzoltóság egy tűzoltóautóval és egy rohammentő-egységgel (SMURD) mentőautóval érkezett a baleset helyszínére, ahol egy üresen közlekedő, silószállító teherautó borult az úttest szélére.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A teherautó vezetője nem szorul orvosi ellátásra, és senki nem szenvedett sérüléseket. A beavatkozás helyszínén a tűzoltók biztosítják a tűz megelőzését és oltását.
A forgalom jelenleg egy sávon halad – közlik a hatóságiak.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről - közölték liberális források.
Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utcában útfestési munkálatok kezdődnek. Emiatt kisebb forgalomkorlátozások lesznek.
Elfogadta a büntető törvénykönyv módosításáról szóló törvénytervezetet a szenátus szerdán, amely újradefiniálja a gyermekpornográfia fogalmát, és a cselekmények súlyához igazítja a büntetési tételeket.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy egyeztetett a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetőivel kisebbségikormány-alakítási lehetőségekről, köztük egy PNL-USR-RMDSZ-kormányról.
Kelemen Hunor szerdán közölte, hogy az RMDSZ képviselői és szenátorai nem fogják támogatni a Veștea-kormány esetleges beiktatását.
Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.
Idén májusban 882 177 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 606-tal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Egy férfi meghalt, két másik személy megsérült szerdán reggel két kamion frontális ütközése következtében a 6-os országúton, Zsuppa (Jupa) település közelében – közölte a Krassó-Szörény megyei rendőrség.
Meghalt kedden a kórházban az a 12 éves marosborgói (Mureșenii Bârgăului) lány, akit hétfőn a járdán gázolt el egy autó a Beszterce-Naszód megyei településen.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy szerdán benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és a miniszterjelöltek névsorát. Közlése szerint kabinetjében a PNL és a PSD politikusai mellett szakértők is helyet kapnak.
szóljon hozzá!