
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Felborult egy gépkocsi szerda délután Maros megyében, Székelyhodos nyárádszeredai bejáratánál. A járműben hárman ültek, a balesetet követően egymást segítve mindhárman kiszálltak az autóból, még mielőtt a segítség megérkezett volna.
2020. január 08., 15:562020. január 08., 15:56
Ahogy Dan Petru Daniel a Maros megyei tűzoltóság szóvivője tájékoztatott, a baleset következtében ketten sérültek meg, őket a marosvásárhelyi kórház sürgősségi betegellátó-osztályára szállította a rohammentő-szolgálat helyszínre érkező mentőautója.
Egyikük súlyosabban sérült, de nem életveszélyes az állapota, míg a másik személy kisebb sérülést szenvedett, az alapos vizsgálat azonban szükséges az ő esetében is.
A baleset miatt az útszakaszt, a 135A jelzésű megyei utat mindkét irányban lezárták.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
szóljon hozzá!