
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Lesodródott az úttestről, majd felborult egy gépjármű a Maros megyei Andrássytelepnél péntek reggel. Az autó négy utasából ketten szorultak orvosi ellátásra, egy idős asszonyt mentőhelikopterrel szállítottak kórházba.
2023. szeptember 29., 10:102023. szeptember 29., 10:10
A helyszínre érkezett többek között a marosludasi hivatásos tűzoltóság egy műszaki mentővel, egy rohammentő-egységgel (SMURD) és egy mentőhelikopterrel, emellett a marosludasi önkéntes tűzoltóságot, valamint a mentőszolgálat egységét is kivezényelték.
A gépjármű négy utasa közül ketten nem szorultak orvosi ellátásra, egy személyt a helyszínen elláttak, majd kórházba vitték, egy 80 éves nőt pedig az autó roncsai közül kellett kimenteni, őt súlyos sérülései miatt mentőhelikopterrel szállították Marosvásárhelyre – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Bákó megyei férfit hivatalosan arról értesítette a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság (DGASPC), hogy elhunyt, és emiatt elveszítette egyes jogosultságait, miközben az érintett, Eugen Popa, él és jó egészségnek örvend.
Szigorúbb feltételekhez kötné a mezőgazdasági támogatások igénylését az állam. Egy közvitán lévő törvénytervezet szerint a helyiadó-tartozással rendelkező gazdák nem kaphatják majd meg a támogatásigényléshez szükséges egyik legfontosabb igazolást.
A kormány még nem döntött a roncsautóprogram idei sorsáról – jelentette ki kedden Ploiești-en a környezetvédelmi alapkezelő (AFM) elnöke.
A romániai gazdák követelik az Európai Unió és a Mercosur-államok közötti kereskedelmi megállapodás hatályba lépésének elhalasztását mindaddig, amíg a mezőgazdasági szakmai szervezetek a hozzájárulásukat adják az egyezményhez.
Székelyföld-szerte bemutatják az Ember Maradj – Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilmet. Az eseményekhez közönségtalálkozó is kapcsolódik, ahol a nézők személyesen találkozhatnak Kovács Ákossal.
Ötéves rekordszinten van a gázfogyasztás Romániában – írja az MTI a Transgaz adatai alapján.
Fagyos időjárásra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden Románia egész területére.
Kelemen Hunor szerint az alkotmánybíróság már nem halogathatja sokáig a döntéshozatalt a bírák és ügyészek különnyugdíjáról szóló törvénytervezet ügyében.
Január 29-én vállalhat felelősséget a kormány a parlamentben a közigazgatási reformért és a gazdaságélénkítő intézkedésekért.
Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.
szóljon hozzá!