
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Halálos közúti baleset történt keddre virradóan Maros megyében, Náznánfalván, amelyben egy személy életét vesztette, ketten pedig megsérültek.
2021. január 19., 11:372021. január 19., 11:37
2021. január 19., 11:522021. január 19., 11:52
Súlyos közúti balesethez riasztották a marosvásárhelyi tűzoltóságot keddre virradóan fél egykor Náznánfalván. Egy személyautó borult fel, amelynek egyik utasát a tűzoltóknak kellett kimenteniük a járműből, de mint a Maros megyei tűzoltóság közleményéből kiderül, az utas életét már nem sikerült megmenteni, a helyszínen elhunyt. A balesetben még ketten könnyebben megsérültek, őket a helyszínen látták el a mentőegységek.
A rendőrség még vizsgálja a baleset körülményeit, Aurica Sabău, Maros megyei rendőrségi szóvivő azt mondta, egy harmincéves férfi vesztette életét. Információik szerint a személyautó egy hídfőnek ütközött és azután borult fel.
A mentés és a helyszínelés idejére mindkét irányból lezárták az autós forgalmat az adott útszakaszon.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
Egy 37 éves, eltűnt férfit keres a marosvásárhelyi rendőrség.
Elindult a paksi atomerőműben a 3-as blokk 6-os turbinájának áramtermelése szombaton késő este.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
Az öt nagy országos szakszervezeti szövetség elutasítja az új közalkalmazotti bértörvénytervezet jelenlegi formáját, és felhívja a figyelmet, hogy a dokumentum valójában újabb méltánytalanságok és társadalmi feszültségek forrása.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.