
Fotó: Pinti Attila
Egy személy megsérült abban a közúti balesetben, amely Csíkszentmiklós közelében történt kedden dél körül.
2024. augusztus 27., 12:592024. augusztus 27., 12:59
2024. augusztus 27., 16:132024. augusztus 27., 16:13
Felborult egy személyautó Csíkszentmiklós közelében, a baleset következtében egy személy megsérült – mondta el érdeklődésünkre Andreea Mirica, a Hargita megyei tűzoltóság helyettes szóvivője.
A helyszínre a csíkszeredai hivatásos tűzoltók és a Hargita megyei mentőszolgálat szakemberei is kiszálltak. A baleset során könnyebben megsérült egy személy, de eszméleténél volt a mentőegységek érkezésekor. Az illetőt a mentőszolgálat szakemberei látták el.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint egy 22 éves csíkmadarasi nő, miközben személygépkocsival közlekedett a 12A jelzésű országúton Csíkszentmiklós irányából Csíkszereda felé, eddig tisztázatlan okokból elvesztette uralmát a jármű felett, lesodródott az úttestről és az út menti mezőn állt meg. A baleset következtében a sofőr megsérült, így orvosi kezelésre kórházba szállították. A helyszínen a rendőrök alkoholszondával tesztelték, melynek eredménye szerint nem állt alkohol befolyása alatt a történtek idején. A hatóságiak folytatják a nyomozást az eset pontos körülményeinek tisztázása érdekében.
Megközelítőleg negyven lovas kelt útra csütörtökön a Perkőről, hogy magával vigye a háromszéki közösségek imaszalagjait Csíksomlyóra. A zarándokok előtt álló, eső áztatta úton minden kilométer a hit, a közösség és az összetartozás erejét hordozza.
A mélybe zuhant egy lift csütörtök reggel a bukaresti CFR-palotában. A liftben heten tartózkodtak, öt embert pedig kórházba szállítottak a baleset következtében.
Elindult a Boldogasszony zarándokvonat a csíksomlyói pünkösdi búcsúra csütörtök reggel a budapesti Keleti pályaudvarról.
Miután az elmúlt időszakhoz képest viszonylag hosszú napokig változatlan maradt a benzin ára a román piacvezető Petromnál, a hosszú hétvége előtt ez most változik.
A szakszervezeti szövetségek kérik a kormánytól és a munkaügyi minisztériumtól, hogy haladéktalanul kezdeményezzenek „valós és átlátható” vitát az új egységes bértörvény tervezetéről.
A Béke – Románia az első parlamenti frakció szenátora, Adrian Peiu csütörtökön közölte, hogy egy BÉKE–AUR–PSD alkotta kormány létrehozását támogatnák.
Gyerekzsivaj pezsdítette fel a borús reggelt Sepsiszentgyörgy főterén, a Lábbusz-program ötödik születésnapján. A gyalogos iskolabuszról az elmúlt években 13 város vett példát, és az ötletgazdák abban bíznak, hogy hamarosan még többen csatlakoznak.
Az alacsony bérek miatt alig van szakemberutánpótlás, nem vonzó a népegészségtan az egészségügyi pályát választók számára. Most viszont a még meglévő személyzetet is karcsúsítania kell a népegészségügyi igazgatóságoknak az állami megszorítások miatt.
Az Európai Unió Szolidaritási Alapjából kaphat támogatást Románia a tavalyi árvizek utáni helyreállítási munkálatokra. A tervek szerint a parajdi beavatkozások és több Kovászna megyei település is érintett lehet.
A kormányfői megbízatás maximális hosszának korlátozását kezdeményezte alaptörvény-módosító javaslatában a Tisza-frakció két tagja szerdán.
szóljon hozzá!