
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy 23 éves férfi eltulajdonított egy haszongépjárművet Hidegségen vasárnap este, nem sokkal később pedig felborult az autóval, ráadásul az is kiderült, hogy a férfi ittas állapotban volt, sőt még jogosítvánnyal sem rendelkezett – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
2022. szeptember 19., 18:182022. szeptember 19., 18:18
A 112-es segélyhívó számon vasárnap kevéssel 20 óra előtt arról értesítették a Hargita megyei rendőrséget, hogy ismeretlenek eltulajdonítottak egy kisteherautót egy hidegségi lakóház udvaráról, majd a járművel baleseteztek. A helyszínre vonuló rendőrök megállapították, hogy egy 23 éves helyi férfi a 127A jelzésű megyei úton Bükkhavaspataka irányába haladva elvesztette uralmát a lopott jármű fölött, amely az úttestet elhagyva felborult.
A fiatal igazoltatása során kiderült, hogy nem rendelkezik gépjárművezetői engedéllyel, ráadásul a leheletében 1,44 mg/liter légalkoholszintet mért az alkoholszonda. A baleset helyszínére érkezett a megrongálódott kisteherautó tulajdonosa is, aki igazolta, hogy senkinek nem adta kölcsön, hanem az udvaráról tulajdonították el az autót.
Az ügyben minősített lopás, alkohol befolyása alatti, valamint jogosítvány nélküli gépjárművezetés miatt indult eljárás.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!