
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Szokatlan helyen, az erdővidéki Baróton mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet csütörtök hajnalban Székelyföldön, de Székelyudvarhely sem maradt le sokkal. Ezzel szemben, Csíkszeredában ezúttal pár fokkal enyhébb volt az idő.
2025. január 16., 08:582025. január 16., 08:58
2025. január 16., 09:252025. január 16., 09:25
Az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint Baróton –13,3, Székelyudvarhelyen –13,1, Bodzafordulón –13 Celsius-fokos minimum hőmérsékletet mértek csütörtökre virradó éjszaka, így ezek voltak Székelyföld leghidegebb települései.
Nem volt sokkal melegebb azonban Gyergyóalfaluban (–12,2), Maroshévízen (–12,2), Sepsiszentgyörgyön (–11,4) és Kézdivásárhelyen (–10,4) sem.
A csütörtök hajnalban regisztrált hőmérsékletek már valamivel enyhébbek a szerdaiaknál, amikor az idei tél leghidegebb reggelére ébredhettünk, Székelyföld fagyos pólusán, Bodzafordulón pedig –18,3 Celsius-fokig esett vissza a levegő hőmérséklete.

Székelyföld-szerte jelentősen visszaesett a hőmérséklet szerdára virradóan, az Országos Meteorológiai Szolgálat hivatalos adatai szerint Bodzafordulón mínusz 18,3 Celsius-fok volt.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
Egy évvel a bányakatasztrófa után a parajdi árusok közül sokan már feladták, bezárták a boltokat. De van, aki még kitart.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
Közvitára bocsátotta a közlekedési minisztérium a július 1-jétől érvényes járműkategóriánkénti úthasználati díjat (rovinieta) szabályozó rendelettervezetet. Az új rendszer az európai kibocsátási normákat is figyelembe veszi.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
1 hozzászólás