
Meghalt a traktor alá szorult férfi
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Felborult egy traktor maga alá szorítva a sofőrt szombaton a Bögöz községi Décsfalván.
2018. szeptember 22., 14:302018. szeptember 22., 14:30
2018. szeptember 23., 16:312018. szeptember 23., 16:31
A balesetet követően a helyszínre riasztották a mentőszolgálat, az udvarhelyi hivatásos és a bögözi önkéntes tűzoltóság csapatait, de az áldozatot már nem sikerült megmenteni. A balesetben egy 60 év körüli férfi vesztette életét – tájékoztatnak a Hargita megyei tűzoltóságtól.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság információi szerint a décsfalvi, 63 esztendős P. A. vesztette életét szombat délben, miután a fát vontató traktor felborult a rakomány súlyától egy lejtős részen. Az ügyben gondatlanságból elkövetett emberölés címén indított kivizsgálást a rendőrség.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
Mekkora sereggel indult Szapolyai János erdélyi vajda a török ellen, hány székely tartott vele, szándékosan maradtak-e távol a csatából? Íme, néhány azon kérdések közül, amelyekre ötszáz évvel a mohácsi tragédia után sem találunk egybehangzó választ.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.