
Fotó: Beliczay László
Tizenöt-tizenhat méter magas ünnepi fenyőfát állítottak fel csütörtökön Székelyudvarhely központjában, a városháza előtti téren.
2021. november 25., 15:442021. november 25., 15:44
A fenyőt egy székelyvarsági személy adományozta a városnak: miután kivágatta saját telkéről, onnan szállították a polgármesteri hivatal előtti térre, ahol csütörtökön fel is állították – tudtuk meg Zörgő Noémitől, az intézmény szóvivőjétől. Mint mondta, hamarosan a díszek is rákerülnek a tizenöt-tizenhat méter magas fenyőre, ezek fényét pedig vasárnaptól csodálhatják meg az arra járók. Az ünnepi karácsonyfa vízkereszt napjáig fogja ékesíteni a városközpontot.
Bekísérték hétfőn a legfőbb ügyészségre Horațiu Potrát. A zsoldosvezért abban az ügyben hallgatják ki, amelyben adócsalás és pénzmosás gyanúja miatt vizsgálódnak ellene.
Balesetet okozott egy ittasan és jogosítvány nélkül vezető nagyszebeni férfi, miközben menekülni próbált a rendőrök elől.
Oroszország hétfő hajnalban ismét dróntámadást hajtott végre a román határhoz közeli ukrán kikötőknél, ezért a román légierő kétszer is két katonai gépet küldött a térségbe a légtér megfigyelésére – közölte a védelmi minisztérium.
Az út menti árokba hajtott egy ukrán állampolgárokat szállító autóbusz vasárnap este Brăilán.
Még jócskán több ugyan a fejőstehén a Hargita megyei legelőkön, mint a húsmarha, de utóbbi térhódításba kezdett az elmúlt években. A jelenségre a magyarázat a tartási körülményekben keresendő.
Egy újabb meghatározó sorozat ér véget idén, a Stranger Things-élményt azonban a hosszú kihagyás után a lehető leghosszabbra húzzák a készítők. Kedvcsinálónkban a sorozat impaktját és jelentőségét járjuk körbe az ötödik évad első epizódjai előtt.
Két ember megsérült vasárnap, miután egy aszfalton keletkezett méretes gödörbe estek Petrozsényben. Mindkettejüket kórházba vitték, a területet pedig lezárták a hatóságok.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság vasárnap üdvözölte a 2025/190-es számú törvény kihirdetését, amely megerősíti a fogyasztói jogok, illetve a kereskedőknek a nem megfelelő termékek kicserélésére vonatkozó felelősségének jogi keretét.
Havazás és ónos eső nehezíti a közlekedést Szeben megyében, az utak csúszósak lehetnek, ezért téli gumiabroncsok használata szükséges – figyelmeztet a Szeben megyei rendőrség.
A napokban a Brassó és Bukarest között közlekedőknek jó tudniuk, hogy egy Prahova megyei vasúti átjáró javítása miatt az 1-es számú országút egy szakaszán forgalomkorlátozásra számíthatnak. Esetenként kerülniük is kell.
szóljon hozzá!