
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Második világháborús, fel nem robbant lövedéket találtak Marosszentkirályon. A marosvásárhelyi tűzoltóság szállt ki a helyszínre, hogy elszállítsa a 40 centiméteres lövedéket és egy későbbi időpontban, biztonságos helyen megsemmisítse azt.
2020. november 17., 11:332020. november 17., 11:33
Marosvásárhely környékén 1944. szeptemberében voltak harcok, amelyekben a szovjet-román csapatok és a visszavonuló magyar-német csapatok álltak egymással szemben. Az összecsapásokban hidakat robbantottak, megrongálták a gyárakat. Rengeteg olyan lövedék ért földet ezekben az összecsapásokban, amik nem robbantak fel, ezek legtöbbször egy-egy ház alapozásakor, útépítéskor kerülnek felszínre.
A tűzoltóság arra figyelmeztet mindenkit, aki ilyen lövedéket talál, ne nyúljon hozzá, ne is próbálja elszállítani, azonnal értesítse a 112-es segélyhívószámon a vészhelyzeti felügyelőséget.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök cáfolta azt az értesülést, miszerint kormányalakítási megbízásának visszaadására készülne.
Ígéretes line-upot mutatott a Microsoft-tulajdonú Xbox Studios a Summer Game Fest utáni projektbemutatóján. Ezekből válogattuk ki a számunkra tíz legígéretesebbet, amit akár már holnaptól is játszanánk.
Az okostelefon nemcsak a gyerekek, hanem a szülők életét is gyökeresen átírta. Balatoni Mónika digitáliskultúra-kutató Marosvásárhelyen az MCC rendezvényén járta körül a digitális kihívásokat, amelyekkel egy szülő szembesül ma – mintha vakon repülne.
Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
szóljon hozzá!