
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Egy legeltetés kapcsán kialakult szóváltást követően fejszével támadt két falustársára egy 47 éves máréfalvi férfi vasárnap, a Telegség nevű falurészen.
2020. október 26., 20:122020. október 26., 20:12
Mint a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből kiderül, a férfi a legeltetés miatt kialakult vita miatt támadt a 47 és 57 éves falustársára vasárnap délelőtt, amihez 10 óra 26 perckor riasztották a székelyudvarhelyi rendőrséget. Az áldozatokat a székelyudvarhelyi kórházba szállították, ahol ellátták őket, de nem volt szükség a beutalásukra.
Az agresszor elmenekült a helyszínről az összetűzést követően, azonban a rendőrség azonosította és őrizetbe vette, hétfőn kérve az ügyészségtől az előzetes letartóztatásba helyezését.
Két esetkocsival szálltak ki a tűzoltók pénteken este Szászrégenben egy kigyúlt faanyag-szárítóhoz.
Hiányos tollazattal került a marosvásárhelyi Milvus Csoport rehabilitációs központjába egy kis tengelic, két hónapra van szüksége, amíg felépül. A madarat ragasztócsapdával fogták be.
Székelykeresztúri cégeknél vizsgálódtak a rendőrök és erdészek, jelentős pénzbírságot róttak ki és faanyagot is elkoboztak.
Marosvásárhelyen vasárnap 832-en fognak vizsgázni az egészségügyi minisztérium által kiírt rezidens orvosi helyekre.
Az ügyészek állítása szerint a boncolás eredményei azt mutatják, hogy a 2 éves kislány halála krónikus betegsége miatt következett be a fogászati kezelése során.
A Román Nemzeti Bank (BNR) a korábbi 8,8 százalékról 9,6 százalékra módosította a 2025 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2026 végére pedig a korábbi 3 százalék helyett 3,7 százalékos inflációra számít – nyilatkozta pénteken Mugur Isărescu.
Ismét Csíkszeredában mérték az ország leghidegebb hajnali értékét, de fagypont alá kúszott a hőmérő mutatója Székelyföld más településein is.
A bukaresti rendőrség tájékoztatása szerint egy mélyaltatásos beavatkozás közben a gyermeknek leállt a szívműködése és a légzése és nem tudták újraéleszteni.
Nem sikerült közös nevezőre jutni a bírói és ügyészi különnyugdíjak reformjáról a Cotroceni-palotában zajlott szerdai tárgyalásokon – közölte csütörtök este Ilie Bolojan.
A kormány jövő héten közvitára bocsátja a közigazgatási reform tervezetét – jelentette ki csütörtök este a miniszterelnök.
1 hozzászólás