
Dolgoznak a szakemberek a reptéren
Fotó: Haáz Vince
Nagylélegzetű, mintegy 25 millió eurós fejlesztés kezdődik a marosvásárhelyi reptéren, az erről szóló kivitelezési szerződést pénteken írták alá a felek. Minden körülmény adott lesz, hogy még több utast fogadjanak, még több repülő landolhasson. A járatok száma és célállomása azonban nagymértékben az utasoktól függ, és attól, ők tudnak-e, akarnak-e repülni.
2023. február 17., 15:422023. február 17., 15:42
Február 13-án éjfélkor járt le a fellebbezési időszak, és két napra rá már a szerződést is aláírták az érintett felek a kivitelezővel, hogy mihamarabb elkezdődhessen a marosvásárhelyi reptér fejlesztése.
A marosvásárhelyi Transilvania reptér életében a második legfontosabb mérföldkőnek nevezte Péter Ferenc, a Maros megyei Tanács elnöke azt a beruházást, amely most kezdődik el. Mint említette, az első fontos lépés a kifutópálya felújítása volt. Most azonban
Mindezen befektetésekre uniós pályázatból van pénz, de a megyei tanács is biztosítja a szükséges önrészt, és fedezi azokat a költségeket, amelyek nem leírhatóak a pályázati összegből.
Péter Ferenc: a megyei tanács folyamatosan támogatja a repteret
Fotó: Haáz Vince
Péter Ferenc örömét fejezte ki, hogy a kivitelező egy olyan cég lett, amelyet a komolyságáról ismernek, és amely többek között autópályát is épít Maros megyében. Ugyanakkor beszámolt arról, hogy
Peti András várja az utasokat
Fotó: Haáz Vince
A repülőtér igazgatója, Peti András arról beszélt, hogy fontos számukra ez a fejlesztés, mert meg akarják teremteni a lehetőséget, hogy még több utast fogadjon a légikikötő. Azonban az már nem tőlük függ, hogy hányan tudnak, akarnak repülővel utazni.
De ez nem azt jelenti, hogy lesz is ennyi utas.
Aláírták a kivitelezési szerződést, kezdődhet a modernizálás
Fotó: Haáz Vince
„Azt reméljük, hogy követi az uniós trendeket a romániai, erdélyi lakosság is, és egyre többet fognak repülővel utazni. Egyelőre a számok, az érdeklődés nem ezt mutatja, például a római járat indulását is érdeklődés hiánya miatt halasztották el.
„Nyáron nagy az érdeklődés a törökországi, görögországi és egyiptomi járatok iránt, ezek idén is működni fogak.
– mondta el Peti András, aki szerint a brassói reptér beindulása nem jelent konkurenciát Marosvásárhely számára, hiszen, véleménye szerint a háromszékiek eddig Szebenből vagy Bukarestből repültek, kevesen jöttek a marosvásárhelyi reptérre.
Ilyen lesz a tűzoltóknak épített központ
Fotó: Haáz Vince
Jelenleg a reptér területén épül a tűzoltóközpont, ahol több autónak lesz saját garázsa, de edzőtermet és pihenőszobát is kialakítanak az életmentőknek.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország 14 megyéjében.
Erősödött szerdán a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,42 banival (0,08 százalékkal) 5,2344 lejre csökkent a keddi 5,2386 lejről.
A kiskérődző-pestis miatt nem lehet Maros megyéből az uniós országokba exportálni a bárány- és juhhúst, nem lehet a megyéből kivinni az állatokat, és az áthaladó állatszállítókat is le kell fertőtleníteni. Ez utóbbit a rendőrség ellenőrzi.
Az Európai Unióban 2025-ben 0,1 százalékponttal, 6 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán.
Idén áprilisban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének.
A Zsögödben észlelt medvékről is szó esett a csíkszeredai önkormányzati képviselők rendkívüli ülésén szerdán, a tanácsosok egy digitális fejlesztési projekt és a Szabadság téri tömbházak hőszigetelésének aktualizált költségvetését is jóváhagyták.
Szerdán folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvi kommunikációs készségeinek a felmérésével.
2 hozzászólás