
Dolgoznak a szakemberek a reptéren
Fotó: Haáz Vince
Nagylélegzetű, mintegy 25 millió eurós fejlesztés kezdődik a marosvásárhelyi reptéren, az erről szóló kivitelezési szerződést pénteken írták alá a felek. Minden körülmény adott lesz, hogy még több utast fogadjanak, még több repülő landolhasson. A járatok száma és célállomása azonban nagymértékben az utasoktól függ, és attól, ők tudnak-e, akarnak-e repülni.
2023. február 17., 15:422023. február 17., 15:42
Február 13-án éjfélkor járt le a fellebbezési időszak, és két napra rá már a szerződést is aláírták az érintett felek a kivitelezővel, hogy mihamarabb elkezdődhessen a marosvásárhelyi reptér fejlesztése.
A marosvásárhelyi Transilvania reptér életében a második legfontosabb mérföldkőnek nevezte Péter Ferenc, a Maros megyei Tanács elnöke azt a beruházást, amely most kezdődik el. Mint említette, az első fontos lépés a kifutópálya felújítása volt. Most azonban
Mindezen befektetésekre uniós pályázatból van pénz, de a megyei tanács is biztosítja a szükséges önrészt, és fedezi azokat a költségeket, amelyek nem leírhatóak a pályázati összegből.
Péter Ferenc: a megyei tanács folyamatosan támogatja a repteret
Fotó: Haáz Vince
Péter Ferenc örömét fejezte ki, hogy a kivitelező egy olyan cég lett, amelyet a komolyságáról ismernek, és amely többek között autópályát is épít Maros megyében. Ugyanakkor beszámolt arról, hogy
Peti András várja az utasokat
Fotó: Haáz Vince
A repülőtér igazgatója, Peti András arról beszélt, hogy fontos számukra ez a fejlesztés, mert meg akarják teremteni a lehetőséget, hogy még több utast fogadjon a légikikötő. Azonban az már nem tőlük függ, hogy hányan tudnak, akarnak repülővel utazni.
De ez nem azt jelenti, hogy lesz is ennyi utas.
Aláírták a kivitelezési szerződést, kezdődhet a modernizálás
Fotó: Haáz Vince
„Azt reméljük, hogy követi az uniós trendeket a romániai, erdélyi lakosság is, és egyre többet fognak repülővel utazni. Egyelőre a számok, az érdeklődés nem ezt mutatja, például a római járat indulását is érdeklődés hiánya miatt halasztották el.
„Nyáron nagy az érdeklődés a törökországi, görögországi és egyiptomi járatok iránt, ezek idén is működni fogak.
– mondta el Peti András, aki szerint a brassói reptér beindulása nem jelent konkurenciát Marosvásárhely számára, hiszen, véleménye szerint a háromszékiek eddig Szebenből vagy Bukarestből repültek, kevesen jöttek a marosvásárhelyi reptérre.
Ilyen lesz a tűzoltóknak épített központ
Fotó: Haáz Vince
Jelenleg a reptér területén épül a tűzoltóközpont, ahol több autónak lesz saját garázsa, de edzőtermet és pihenőszobát is kialakítanak az életmentőknek.
Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.
Az egytől ötig terjedő skálán négyes fokozatú a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban, 1800 méter fölötti magasságban – figyelmeztettek a meteorológusok.
Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.
Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.
Megnyitása óta a legeredményesebb hónapot zárta a székelyföldi utasokat is kiszolgáló légikikötő. A Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren februárban mintegy 38 ezer utast regisztráltak, a legnépszerűbb úti célok között Budapest is szerepel.
Több mint tízmillió lejes beruházással gyarapodnak a gyergyószentmiklósi iskolák. Hét tanintézménybe és az iskolás sportklubhoz is korszerű digitális eszközök, laborfelszerelések és új bútorzat érkezik.
Az Ilie Bolojan miniszterelnök által hétfőre összehívott tanácskozás résztvevői megállapodtak abban, hogy a román hatóságok elsődlegesen a konfliktusövezetben tartózkodó román állampolgárok biztonságos hazaszállítására összpontosítanak.
Arcátlan hazugságoknak' nevezte héfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter azokat a „spekulációkat”, amelyek szerint a közel-keleti válság miatt a benzin vagy a gázolaj ára elérheti a literenkénti 10 lejt.
Ismét összeültek hétfőn a koalíciós pártok vezetői, hogy megvitassák a 2026-os állami költségvetés tervezetét.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
2 hozzászólás