
Harminchét millió euró értékű pályázat benyújtására készülnek
Fotó: Tuchiluș Alex
A megyei kórház három épületének energetikai felújításáról, valamint a Felső-Háromszéken áthaladó, 114-es megyei út teljes körű korszerűsítéséről szóló határozattervezeteket is elfogadott csütörtöki ülésén Kovászna Megye Tanácsa.
2024. november 14., 19:202024. november 14., 19:20
A megyei infrastruktúra és az egészségügy területén is fontos döntéseket hozott a Kovászna megyei önkormányzat képviselő-testülete csütörtökön. Jóváhagyták többek között a költségvetés-kiigazításról szóló tervezetet, amelynek részeként
Ez tartalmazza a dolgozók elmaradt vakációs jegyeinek 1,25 millió lejes fedezetét, valamint az alkalmazotti bérek kiegyenlítésére szánt forrásokat.
Több mint 11 millió lejt csoportosítottak át a megyei kórházhoz
Fotó: Tuchiluș Alex
A kórház további fejlesztései között szerepel egy új, 650 ezer lejes röntgengép beszerzése, amely része a sürgősségi osztály átalakításának és akkreditálásának.
a munkálat során a főépület C szárnyát, a fertőző osztály, valamint a konyha épületét hőszigetelik, emellett fotovoltaikus paneleket szerelnek, a fűtéshálózat szabályozási rendszerét korszerűsítik.
A kivitelezési munkálatot a Baumeister kft. nyerte el, az erre vonatkozó uniós pályázat kivitelezési szerződés értéke 14,9 millió lej, a megvalósításra egy év áll rendelkezésre.
Huszonkilenc tanácstag részvételével zajlott az ülés
Fotó: Tuchiluș Alex
Az infrastruktúra terén meghatározó beruházás a nyolc településen áthaladó, Kézdiszentléleket Lemhénnyel összekötő megyei útszakasz felújítása. Korszerűsítésére a megyei önkormányzat összesen 184 millió lejes pályázatot készít elő, amelyet még idén benyújtanak.
A beruházás költségei 50 ezer lejjel növekedtek, ezt a költségvetés-módosítást hagyta jóvá a testület. A projekt ezzel újabb szakaszba érkezett, ugyanis rövidesen aláírhatják a finanszírozási szerződést is.
A napirendben szereplő határozattervezetek elfogadását követően Tamás Sándor tanácselnök kezdeményezésére a testület egyhangú beleegyezésével arról is döntöttek, hogy a háromszéki önkormányzat is beszáll a bírósági eljárásba azzal a brassói civilszervezettel szemben, amely felfüggesztené a medvekilövési engedélyeket Kovászna megyében.

A Kovászna megyei környezetvédelmi ügynökség, valamint több község vezetősége mellett a háromszéki önkormányzat is beszáll a bírósági eljárásba azzal a brassói civil szervezettel szemben, amely felfüggesztené a medvekilövési engedélyeket a megyében.
Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.
Az egytől ötig terjedő skálán négyes fokozatú a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban, 1800 méter fölötti magasságban – figyelmeztettek a meteorológusok.
Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.
Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.
Megnyitása óta a legeredményesebb hónapot zárta a székelyföldi utasokat is kiszolgáló légikikötő. A Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren februárban mintegy 38 ezer utast regisztráltak, a legnépszerűbb úti célok között Budapest is szerepel.
Több mint tízmillió lejes beruházással gyarapodnak a gyergyószentmiklósi iskolák. Hét tanintézménybe és az iskolás sportklubhoz is korszerű digitális eszközök, laborfelszerelések és új bútorzat érkezik.
Az Ilie Bolojan miniszterelnök által hétfőre összehívott tanácskozás résztvevői megállapodtak abban, hogy a román hatóságok elsődlegesen a konfliktusövezetben tartózkodó román állampolgárok biztonságos hazaszállítására összpontosítanak.
Arcátlan hazugságoknak' nevezte héfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter azokat a „spekulációkat”, amelyek szerint a közel-keleti válság miatt a benzin vagy a gázolaj ára elérheti a literenkénti 10 lejt.
Ismét összeültek hétfőn a koalíciós pártok vezetői, hogy megvitassák a 2026-os állami költségvetés tervezetét.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
szóljon hozzá!