
Karácsonyi díszek Székelyföldön. Úgy tűnik, hogy ezzel kell beérnünk, mert csapadék szentestéig nem valószínű
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az ilyenkor megszokottnál enyhébb időben lesz részünk január 1-jéig, és csak elszórtan várható kevés csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn kiadott kéthetes előrejelzéséből, amit az Agerpres hírügynökség szemléz.
2022. december 19., 16:542022. december 19., 16:54
Erdélyben ezen a héten fokozatos felmelegedésre lehet számítani, a nappali csúcsértékek átlaga 0 és 8 Celsius-fok között alakul, jövő héten azonban lehűl az idő, legtöbb 3 fokos maximumok várhatók. Az éjszakák december 23-áig fagyosak lesznek, azt követően mínusz 4 és 2 fok közötti minimumokra számíthatunk.
A hegyekben is enyhül az idő ezen a héten, a hétfői mínusz 6 és mínusz 2 Celsius-fok közötti maximumok után 21-ére 7–9 fokos nappali csúcsértékekre kell számítani. Éjszaka december 25-e körül lesz a legenyhébb a hőmérséklet, akkor legfeljebb fagypontig hűl a levegő. A jövő hét végére ismét lehűl az idő, a maximumok átlaga mínusz 1, a minimumoké mínusz 6 fok körül alakul. Gyenge csapadék december 23-a után várható.
Összeveszett a vendéglátóegység üzemeltetőjével, majd több mint 10 ezer lej értében rongált meg javakat egy férfi Salamás községben szombaton, akit azóta őrizetbe vettek a hatóságok – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Szászrégen után hétfőn Segesváron is megnyílt a gépjármű-nyilvántartási iroda, ami mintegy ötvenezer személyt szolgál ki.
Hűvösebb napokkal indul a hét Erdélyben, helyenként fagypont alatti minimumokkal. Március 21-től, a csillagászati tavasz kezdetétől azonban fokozatos felmelegedés várható, miközben a csapadék esélye egyelőre alacsony marad.
Különleges üzlet nyitotta meg kapuit hétfőn Marosvásárhelyen: az Ecostil szociális vállalkozás bemutatóterme olyan helyszín, ahol az upcycling – értéknövelő újrahasznosítás – és kézműves termékek mellett vintage ruhadarabok is várják az érdeklődőket.
Oana Țoiu külügyminiszter a Külügyek Tanácsának (CAE) hétfői brüsszeli ülése előtt kijelentette, hogy Románia egyik prioritása az energiaárak kordában tartása a közel-keleti háború körülményei között.
Románia még az idén nyáron meghívást kaphat a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetbe (OECD) – jelentette ki hétfőn Mathias Cormann, a nemzetközi szervezet főtitkára.
Hat Hargita megyei iskolában nem szervezik meg a héten a nyolcadikosok próba-képességvizsgáját, miután a tanárok a szakszervezetek felszólítására úgy döntöttek, hogy bojkottálják az országos felmérést.
Hétfőn kerül a parlament illetékes szakbizottságai elé a 2026-os állami költségvetés tervezete.
Hétfőn a román nyelv és irodalom vizsgával kezdődik a nyolcadikosok országos próbafelmérése.
szóljon hozzá!