
Így fog kinézni a székelykeresztúri fedett uszoda, ami a tervek szerint mintegy 23 ezer embert szolgálna ki
Fotó: Székelykeresztúr Város Polgármesteri Hivatala
Közel harminc millió lejből épülhet fedett tanuszoda és szabadidőközpont Székelykeresztúron, miután a helyi önkormányzat sikeresen pályázott az Országos Beruházási Társaság (CNI) programjában. Az építkezés már jövőre elkezdődhet.
2021. október 21., 08:522021. október 21., 08:52
2021. október 21., 10:342021. október 21., 10:34
Még az előző városvezetés adta le a pályázatot a CNI-hez, amelyben összesen hétmillió lejt igényeltek egy fedett tanuszoda megépítéséhez – számolt be Koncz Hunor János székelykeresztúri polgármester. Mint mondta, a projektet ők is átnézték és kiderült, hogy a létesítmény üzemeltetése évente
A városvezető rámutatott, hogy a pályázat során lehetőségük nyílt más típustervet választani és úgy döntöttek, hogy egy nagyobb létesítmény megvalósítására kérnek támogatást, amely nem csak tanuszoda, de szabadidőközpontként is működhet. Ez azt jelenti, hogy a 25x15,4 négyzetméteres területű, 1,8 méter mély medence mellett
Fontos tényező, hogy napelemes áramfejlesztő rendszerrel fog üzemelni a létesítmény, aminek köszönhetően hosszútávon spórolhatnak az egyre csak növekvő energiaárakon.
A beruházás ára harmincmillió lejre növekedett a változtatások miatt, de az RMDSZ közbenjárására megkapta ezt a támogatást a CNI-től az önkormányzat. A polgármester információi szerint
A medence méretét is megnövelő változtatásoknak köszönhetően versenyeket is rendezhetnek majd az új tanuszodában – magyarázta Koncz Hunor János.
Lényeges, hogy az úszás, mint sportág is megerősödhet a településen, hiszen lehetőség lesz a gyerekek, fiatalok oktatására. Ugyanakkor bárki ellátogathat a szabadidőközpontba egyszerű kikapcsolódási céllal is.
– fogalmazott Székelykeresztúr polgármestere.
Az új szabadidőközpontot egyébként a régi edzőpálya helyén fogják megépíteni.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 21 megye több folyójának vízgyűjtő területére.
Robbanótöltettel felszerelt drónt találtak hétfőn Tulcea megyében – tájékoztatott kedden a védelmi minisztérium.
Őrizetbe vettek kedden a német hatóságok egy román állampolgárt, akit azzal gyanúsítanak, hogy egy szélsőjobboldali terrorszervezet megalapításával, „terrorháború” útján akarta megdönteni a román államot.
Egy emberkereskedelemmel kapcsolatos ügyben huszonhét Bihar megyei helyszínen tartottak házkutatásokat kedden a rendőrség, valamint a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) munkatársai.
Rendőrségi vizsgálat indult, miután egy 71 éves beteg a marosvásárhelyi sürgősségi kórház harmadik emeletéről lezuhant. A férfi egy melléképület tetejére esett, a balesetet követően pedig a sürgősségre szállították.
Érdemes figyelemmel követni az Országos Meteorológiai Igazgatóság adatait a kánikulában, hiszen többek között azt is láthatjuk, hogy mennyinek érződik a valós hőmérséklet.
A 2025-2026-os tanévben/egyetemi évben 3,518 millió iskolás és egyetemi hallgató tanult a hazai oktatási rendszerben, 33 100 fővel több, mint az előző tanévben/egyetemi évben – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Három személyautó ütközött a marosvásárhelyi Pandúrok sugárúton kedden délelőtt. Két ember sérült meg, egyiküket kórházba kellett szállítani.
Vörös jelzésű hőségriasztás lépett életbe újra kedd délelőttől Maros megyében is. A rendkívüli meleg miatt a tűzoltók a hőguta, a vízbe fulladás és a szabadtéri tüzek megelőzésére figyelmeztetik a lakosságot.
szóljon hozzá!