
Nem lesz hiány a farsangi rendezvényekből Gyergyószéken az elkövetkező időszakban. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ színes programokat kínál a farsang utolsó két hetében. Gyermekek és felnőttek egyaránt találnak kedvükre valót az ajánlatban, ráadásul a Gyergyói-medence több településén is lesznek rendezvények ebben az időszakban – tájékoztatott Kolcsár Béla, az intézmény igazgatója.
2020. február 10., 13:142020. február 10., 13:14
Már meghirdették a hagyományos Farsangi Móka rajz- és álarckészítő pályázatot, amelynek határideje február 17-e. A beérkezett alkotásokból február 20-án 14 órától a gyergyószárhegyi kultúrház Cika-termében kiállítást tartanak, ekkor lesz majd a díjazás is. A pályázatnak közönségszavazásos fordulója is lesz, ugyanis a legjobb száz alkotást feltöltik az intézmény Facebook oldalára, és a legtöbb kedvelést gyűjtőket díjazni fogják.
Gyerekeknek ajánlják emellett a Szép Palkó mesejátékot is, amit Benedek Elek meséi alapján mutat be a Maros Művészegyüttes február 19-én 10 és 12 órától Gyergyócsomafalván. Erre az előadásra várják többek között az alfalvi és az újfalvi gyerekeket is.
Az operettkedvelők különleges produkciót tekinthetnek meg. Február 14-én Szárhegyen, 15-én Alfaluban, 16-án pedig Remetén lép fel Mészáros János Elek, a 2012-es Csillag születik győztese és Nagy Anikó, az Ungvári Filharmónia magánénekese.
Február 18-án Csomafalván, 25-én pedig Remetén egy nagyszabású táncszínházi produkció lesz látható 40 szereplővel. A Spektrum Színház és a Maros Művészegyüttes előadása Tamási Áron Tündöklő Jeromos című művel alapján készült.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
szóljon hozzá!