
Fotó: Erdély Bálint Előd
Gondokat okozott a Homoród-mentén a gyors hóolvadás, de szerencsére nem hatolt be a lakóházakba a megáradt patak. Volt olyan település, ahol készültségben voltak az önkéntes tűzoltók az elmúlt napokban.
2021. december 27., 17:382021. december 27., 17:38
Noha megduzzadt ugyan a Kis-Homoród patak miután rövid idő alatt nagy mennyiségű hó olvadt el az elmúlt napokban, szerencsére nem voltak problémák a községben – számolt be lapunknak Godra Lehel oklándi polgármester. Hasonló helyzetről számolt be Tikosi László, homoródalmási községvezető is.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Lakóházakat ugyan nem öntött el a megáradt Kis-Homoród, de a település határában lévő kaszálókat és egy farmot igen – tudtuk meg Mihály Dénes lövétei polgármestertől. Mint mondta,
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ezt már többször is kérte a vízügyi igazgatóságtól és noha megígérték, hogy elvégzik a munkát, ez mindmáig nem történt meg. A tisztségviselő hangsúlyozta, bár nem az ő feladata a medertakarítás, mégis kénytelen lesz azt elvégeztetni, amennyiben nem történik mihamarabb előrelépés az ügyben. „Meg kell szüntetni a lakókat fenyegető veszélyforrást” – szögezte le.
A Homoród-mentén autózva mi is több helyen láttuk, hogy az említett problémákon kívül az árkok is felteltek és a 132-es megyei útra is kifolyt belőlük a víz.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Máréfalván is veszélyes volt a helyzet az elmúlt napokban, hiszen ott a Fenyéd patak áradt meg – tudtuk meg László Szilárdtól, a Forrás Önkéntes Tűzoltó Egyesület vezetőjétől.
Rámutatott, az elmúlt napokban készenlétben volt az egységük és folyamatosan ellenőrizték a patakot, szerencsére azonban nem kellett beavatkozzanak.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nem a legvonzóbb manapság a körzeti állatorvosi hivatás, ezért a bizonytalankodókat győzködni kellett, hogy legyen elég jelentkező a megüresedett körzeti állatorvosi helyekre Hargita megyében.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.
Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.
Többnyire a sokéves átlagnak megfelelő hőmérsékletekre számíthatunk az előttünk álló egy hónapban, nagyobb mennyiségű csapadék az első héten várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Nyilvánosságra hozták a kormany.hu oldalon kedden a kegyelmi ügy azon dossziéját, amely az Igazságügyi Minisztériumban található.
A csíksomlyói búcsú előtt néhány nappal idén is hagyományos eseménynek adott otthont Harasztkerék: hétfő este a Maros megyei magyar közösségek képviselői átadták az imaszalagokat a lovas zarándoklatnak, hogy elvigyék az imákat Csíksomlyóra.
Ludwig van Beethoven hegedű és zongoraszonátáit játszák kedden délután Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának Szent István Termében.
Elfogadta hétfőn a szenátus a Románok Egyesüléséért Szövetségnek (AUR) azt a törvénytervezetét, amely szerint az egyesületeknek, alapítványoknak és szövetségeknek évente nyilatkozniuk kell a finanszírozási forrásaikról az Országos Adóhatóságnak.
szóljon hozzá!