Az úttestről lesodródva oldalára dőlt egy farönköket szállító teherautó csütörtök este a piricskei eltérőnél. A sofőrt kórházba szállították.
2018. december 07., 11:412018. december 07., 11:41
Fotó: Pinti Attila
Az úttestről lesodródva oldalára dőlt egy farönköket szállító teherautó csütörtök este a piricskei eltérőnél. A sofőrt kórházba szállították.
2018. december 07., 11:412018. december 07., 11:41
Fotó: Pinti Attila
A 13A jelzésű országúton Szentegyháza felől Csíkszereda irányába haladó, félpótkocsis rönkszállító 32 éves Bákó megyei vezetője a piricskei eltérőnél a túlzott sebesség miatt elvesztette uralmát a teherautó fölött, a jármű pedig az úttestről lesodródva oldalára borult. A balesetben a sofőr csonttörést szenvedett, ellátásra kórházba szállították – tájékoztatott Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi minisztert ironizáló üzenetet tett közzé szerdán a Facebookon a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
Súlyos informatikai hiba miatt kedd óta nem működnek az Országos Kataszteri és Ingatlan-nyilvántartási Hivatal (ANCPI) informatikai rendszerei. Emiatt az e-Terra telekkönyvi alkalmazás sem érhető el, és várhatóan a hét végéig nem is lesz használható.
1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.
Kánikulára vonatkozó figyelmeztetést, valamint viharriasztásokat is kiadott szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön légköri instabilitásra és jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani a következő napokban.
Áprilishoz képest májusban 159 lejjel (2,7 százalékkal) 5684 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9483 lej volt, 257 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Egy csoport fiatal nemrég azzal szórakozott a sepsiszentgyörgyi állomási tónál, hogy éjszaka eloldozta a csónakokat és a vízibicikliket a stégtől, használta azokat, majd sorsukra hagyta őket. A polgármester szerint ennek következményei lesznek.
Építik a hulladékudvarokat Hargita megyében, ám több településen még nem tisztázott, hogy miként lehet szabályosan működtetni ezeket. A természetes személyek később meghatározott mennyiségben adhatnak majd le többféle hulladékot ingyenesen.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
szóljon hozzá!