
Betekintés a famegmunkálás rejtelmeibe. Jó tapasztalat. Illusztráció
Fotó: Gergely Imre
Magyarországi, építészeti és faipari szakiskolás diákok gyergyószéki tanulmányúton ismerkedtek a székely fafeldolgozással és építkezéssel. Az Erasmsus+ program révén létrejött gyakorlat során 15 kiskunfélegyházi asztalos- és kőművestanonc szerezhetett itt szakmai tapasztalatokat.
2017. október 04., 17:542017. október 04., 17:54
A KSZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Szakképző Iskola és Kollégium tanulói az ARBOR Vállalkozók Egyesületéhez tartozó cégeknél vettek részt szakmai gyakorlaton. Igazi újdonság volt számukra, hogy
Emellett betekintést nyerhettek rönkházkészítésbe, bútorgyártásba, pellet előállításba, illetve kültéri fa bútorok elkészítésébe is. A kiskunfélegyházi szakiskola nevelőtanára és a pályázati program koordinátora a gyergyószentmiklósi származású, korábbi önkormányzati képviselő, Magyari Levente. Az ő kezdeményezésére a magyarországi és a Fogarasy Mihály Szakiskola együttműködést tervez, ami azt jelentené, hogy a két iskola Eramsus + program keretében közösen pályázna, és ezáltal további szakmai együttműködések is létrejönnének.
A Fogarasy Mihály Szakiskola egyébként felszereltségében is bővül. Szerdán újabb együttműködési szerződést írtak alá Hargita Megye Tanácsa és alintézménye, a Hargita Megye Fejlesztési Ügynökség, Gyergyószentmiklós Polgármesteri Hivatala, a Fogarasy Mihály Műszaki Líceum, partnerségben az ARBOR Vállalkozók Szövetségével és a Hargita Megyei Tanfelügyelőséggel. Az egyezmény értelmében egy autószerelő tanműhelyt szerelnének fel.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
A Tulceai megyei Delta katasztrófavédelmi felügyelőság (ISU Delta) diszpécser szolgálatát az 112-es egységes segélyhívón értesítették, hogy Luncavița település közelében egy drónt észleltek, amely feltehetőleg a Cetățuia kőbánya területén zuhant le.
Büntetőfeljelentést tett és polgári félként vesz részt az eljárásban annak a Brăila megyei gyermeknek a családja, akit egy égből érkező azonosítatlan tárgy – feltehetően egy dróndarab – ütött fejbe rollerezés közben.
A rendőrség csütörtök este őrizetbe vette azt a sofőrt, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el, akik közül ketten életüket vesztették, a harmadik pedig súlyosan megsérült – jelentette be pénteken a rendőrségi szóvivő.
A hőmérséklet Románia legnagyobb részén a következő négy hétben, szeptember közepéig az ebben az időszakban megszokottnál magasabb lesz, a legnagyobb eltérések nyugaton és a középső országrészen várhatók.
Az elmúlt 24 órában huszonhárom riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai harmincegy embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott pénteken a Facebook-oldalán a Salvamont.
Jócskán lehűlt az idő péntekre virradóan Csíkszeredában, a hivatalos mérőállomáson hat fok alá, 5,7 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet.
Nyilvánosan elérhető a magyar rendőrség internetes oldalán a körözési toplista, amelyre ötven keresett személy került fel.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!