
Az újfalvi falunapok a Sarlós Boldogaszony ünnepéhez kötődik
Fotó: Pethő Melánia
Sportos programokkal rajtol idén a falunapok Gyergyóújfaluban vasárnap. Hétfőn a szórakoztató események lesznek műsoron, míg kedden, a Sarlós Boldogasszony napján, a falu búcsúünnepén a komolyabb hangvételű, kulturális jellegű programokra várják a falubelieket.
2019. június 28., 20:552019. június 28., 20:55
Sportos programokkal rajtol idén a falunapok Gyergyóújfaluban vasárnap. Hétfőn a szórakoztató események lesznek műsoron, míg kedden, a Sarlós Boldogasszony napján, a falu búcsúünnepén a komolyabb hangvételű, kulturális jellegű programokra várják a falubelieket.
Ezúttal új útvonalon, az egyik nemrég felújított mezei úton zajlik majd a futóverseny. A rendőrségtől indulva Kilyénfalváig szaladnak a résztvevők, és onnan érkeznek vissza.
Hétfőn először rendeznek főzőversenyt, délután fellépnek György Botond és András Előd humoristák, míg este a koncertek következnek, ahol fellép a magyarországi megdöbbent Városlakók és a Rednex, a 90-es évek egyik nemzetközi sztáregyüttese.
Kedden a 11 órakor kezdődő ünnepi szentmisét követően két új, illetve megújult intézményt adnak át. Amint Egyed József polgármester elmondta, az egészségházat az időseknek adják használatba szimbolikusan: itt
A teljesen felújított kultúrházat a fiatalság veheti birtokába. Itt egy olyan könyvet mutatnak be, amelyben egy újfalvi költő versei olvashatók, és amelyek teljes egészében a faluról és Gyergyó vidékéről szólnak. Az alkotójuk Lázár István, aki több mint száz éve, Budapesten élt és a 19. század végén írta verseit. A Híres földön Székelyföldön című könyv akkoriban már megjelent, ennek másodkiadását mutatják be a falunapok részeként.
Ugyanitt egy másik Gyergyóújfaluból indult alkotót is megismerhetnek a helyiek:
Délután 4-től néptáncegyüttesek, gyermek fúvószenekar és hip-hop táncbemutató után jönnek az esti koncertek, ahol Zoltán Erika fellépése lesz a fő attrakció.
Szerdán online formában elkezdődtek a magyar-ukrán szakértői egyeztetések, ami fontos lépés a kapcsolatok újraépítésében – közölte Orbán Anita külügyminiszter szerdai Facebook-bejegyzésében.
Eddig főleg azt nézték a második, negyedik és hatodik osztályosok szintfelmérő tesztjein, hogy tudja-e a gyerek a tananyagot. Idéntől azt is vizsgálnák, tudja-e használni azt a való életben. Az osztálytermi valóság azonban ennél jóval árnyaltabb.
Nicușor Dan államfő csütörtökre a Cotroceni-palotába hívta egyeztetésre az ország gazdasági és politikai helyzetéről az Egységben Romániáért parlamenti frakció, a BÉKE – Románia az első parlamenti frakció és a függetlenek képviselőit.
Kelemen Hunor szövetségi elnök kedd este ismét leszögezte, hogy az RMDSZ nem venne részt egy kisebbségi kormányban a Szociáldemokrata Párt (PSD) oldalán.
A kormánytöbbség kialakításához a pártoknak előbb-utóbb rugalmasabbá kell tenniük az álláspontjukat, mert a cotroceni-i konzultációk első fordulója után nem körvonalazódott megoldás – jelentette ki kedd este az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
szóljon hozzá!