
Fotó: Maros Megyei Rendőrség
Erdészeti bűncselekmények elkövetésének gyanúja miatt három marossárpataki férfi lakhelyén tartottak házkutatást szerdán a gernyeszegi rendőrőrs alkalmazottai ügyészi felügyelettel. Kettőt közülük 24 órára őrizetbe vettek.
2024. január 26., 17:512024. január 26., 17:51
Az eddigi vizsgálatokból kiderült, hogy a három férfi 2023 júniusától 2024 januárjáig törvénytelenül vágott ki fákat a községet körülvevő erdőkből. A házkutatások alkalmával megtaláltak náluk és elkoboztak 25 köbméter faanyagot. A rendőrök egy 33, illetve 42 éves férfit 24 órára őrizetbe vettek.
Fotó: Maros Megyei Rendőrség
Az ügyben folytatódik a vizsgálat, a három férfi ellen törvénytelen fakivágás és falopás gyanújával indult eljárás.
Fotó: Maros Megyei Rendőrség
Minél távolabb van egy település az orvosi egyetemi központoktól, annál jobban érezhető a szakemberhiány Romániában. A stabil finanszírozás ígérete segíthet a szakorvoshiányon, de egy jól működő digitális adattérre is égető szükség van.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) hétfői ülésén jóváhagyta azt a kérelmet, amelyet Románia az Európai Bizottsághoz készül benyújtani a SAFE védelmi hitelprogram keretében rendelkezésére álló uniós források lehívásához.
Õrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét.
A kormány „nagytakarítási”, vagyis átfogó cselekvési tervet dolgoz ki a veszteséges állami vállalatok hatékonyságának növelése, a menthetetlen cégek felszámolása érdekében, oly módon, hogy a közpénzekből működő vállalatok valóban a közérdeket szolgálják.
Szabálysértőket és ittas sofőröket is elkaptak a Hargita megyei közlekedésrendészek Csík- és Udvarhelyszéken hétvégén.
A hét eleji felmelegedés után csütörtöktől jelentős lehűlésre lehet számítani több régióban - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (AMN) november 24.-december 7. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Új korszak kezdetét harangozta be az RMDSZ sepsiszentgyörgyi városi szervezetének pénteken megválasztott új vezetősége, Miklós Zoltán elnökletével. A lemondott Antal Árpád örökébe lépő csapat célja, hogy közelebb vonják a közösséget a közélethez.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
A katonai nyugdíjakat szabályozó jogi keret tervezett módosítása ellen is tüntetnek hétfőtől a börtönalkalmazottakat tömörítő szakszervezetek.
Bekísérték hétfőn a legfőbb ügyészségre Horațiu Potrát. A zsoldosvezért abban az ügyben hallgatják ki, amelyben adócsalás és pénzmosás gyanúja miatt vizsgálódnak ellene.
szóljon hozzá!