
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az elektromos hálózat biztonságos működtetése, illetve a zavartalan közlekedés érdekében vágják ki széles sávban a fákat és a bokrokat a zeteváraljai víztározó mellett elhaladó 138B jelzésű megyei út mentén. A kitermelt faanyagot az erdő tulajdonosa hasznosíthatja.
2021. április 25., 20:002021. április 25., 20:00
A Hargita Megyei Prefektusi Hivatal, illetve az áramszolgáltató felkérésére, biztonsági okokból vágják ki széles sávban a fákat és bokrokat a 138B jelzésű megyei út mentén, a zeteváraljai víztározó közelében – tudtuk meg Simó Ferenctől, a terület ügykezelését végző Homoród Erdészeti Hivatal vezetőjétől. Mint mondta, ebben semmi különös nincs, hiszen minden évben igyekeznek elvégezni a hasonló, fontos karbantartási munkálatokat a problémás részeken.
Simó Ferenc kifejtette, hogy középfeszültségű kábelek vannak elvezetve az út mentén, amelyektől meghatározott távolságra kell kivágni a fákat és bokrokat a balesetek elkerüléséért. A huzalokhoz érő fák miatt ugyanis rövidzárlat keletkezhet, ami a szolgáltatás leállását eredményezi. A tűzveszély is jelentős – magyarázta –, hiszen egy alkalommal éppen a kollégája szeme láttára hullott a földre egy, a kábeleket is érintő füstölgő falevél, amely könnyen meggyújthatta volna az avart, jelentős károkat okozva az erdőben.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A munka fontosságát ugyanakkor az is indokolja, hogy a nagyobb szélfúvásokkor már korábban is dőltek az útra fák akadályozva, vagy bizonyos időre megszüntetve a közlekedést.
Védenünk kell az erdőt, de az emberi élet ennél fontosabb” – fogalmazott a szakember. Egyébként tulajdonosként Székelyudvarhely önkormányzata hasznosíthatja a többnyire akácból álló faanyagot, amelyet már a helyszínen értékesítenek.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az említett okokból végeznek hasonló munkákat a Sikaszó felé vezető 138-as megyei út mentén is, a felkérés pedig szintén az áramszolgáltatótól, illetve a prefektusi hivataltól érkezett – fejtette ki lapunknak András Róbert, a zetelaki magánerdészet igazgatója. Arra is kitért, hogy hamarosan a Cekend-tető felé vezető 13A jelzésű országút mentén is ki fogják vágni a túlnőtt, elidősödő, veszélyesnek mondható fákat, hiszen ott is számos gond volt a szélsőséges időjárási viszonyok alkalmával. A munkálatok idején részleges vagy teljes útlezárásokra is kell számítani az említett szakaszon.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
Az alkotmánybíróság csütörtökön szeptember 23-ára halasztotta Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök július elején benyújtott beadványának tárgyalását.
Száz éve született meg báró Kemény János kezdeményezésére a legendás helikoni íróközösség, az első találkozót 1926 júliusában tartották a Kemény-kastélyban. A jubileum alkalmából háromnapos rendezvénysorozatot szerveznek.
Sztrájkot hirdetnek a kormány gazdasági és szociális politikája ellen a Sanitas szakszervezeti szövetség képviselői.
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
Két évvel ezelőtt, pontosan ebben az időszakban volt az egyik leghosszabb és legintenzívebb hőhullám Romániában, az időjárási feljegyzések óta – emlékeztet a Meteoplus.
Szeptemberre meghaladhatja a 10 lejt a gázolaj literenkénti ára Romániában, ha tovább súlyosbodik a Perzsa-öböl térségében kialakult konfliktus, emelkedik a kőolaj világpiaci ára, és erősödik a dollár a lejjel szemben.
szóljon hozzá!