
Fotó: Pinti Attila
Több mint tíz fát vágtak ki a bánkfalvi temetőnél, ami miatt többen elégedetlenségüket fejezték ki Facebookon. Mint kiderült, azért kellett kivágni a fákat, hogy újjáépíthessék a temető régi, meglehetősen megrongálódott kerítését.
2024. március 22., 11:482024. március 22., 11:48
2024. március 22., 13:542024. március 22., 13:54
Több csíkszentgyörgyi lakos nemtetszését fejezte ki a Facebookon, hogy nemrég a bánkfalvi temetőnél több mint tíz fát vágtak ki.
– fogalmazott egy helybéli. Akadtak olyanok is, akik az egykori gesztenyefasor kivágását is fájlalták, amelyet több éve már, hogy felszámoltak.
– panaszkodott egy másik helybéli.
A tíz éve kivágott gesztenyefasor és a mai állapot a temetőben
A bánkfalvi temetőnél történt fakivágások kapcsán megkerestük a csíkszentgyörgyi plébániát. Pál-Vilmos Barna főesperes-plébános érdeklődésünkre elmondta, hogy
Fotó: Pinti Attila
„A munkálatokra van engedélyünk, szabályokat betartva végezzük” – hangsúlyozta. Mint magyarázta, a kerítés imitt-amott betört, megrongálódott, a temetőbe a juhok is bejutottak legelni, ezt már elfogadhatatlannak tartották, ezért vált szükségessé, hogy rendezzék a sírkertet és annak kerítését.
Hozzátette, hogy
Fotó: Pinti Attila
A plébános azt is elmondta, hogy a munkálatokat kihirdették korábban a templomban, lehetett tudni róla.
A céljuk a temető környékének rendezése, a régi kőkeresztek megtakarítása és a bozótos – ahová időnként a medve is jár – felszámolása.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
szóljon hozzá!