
A Ficánka napközi udvarán ültették el az első fácskákat
Fotó: Barabás Ákos
Nyolcvan gyümölcsfacsemetét ültettek el szerdán Székelyudvarhely napközijeiben és a városi bölcsődében. Az akciót az Udvarhelyszéki Kis- és Középvállalkozások Szövetsége (UKKSZ) rendezte, mintegy folytatásaként a tavalyi, a szervezet fennállásának 25. éve alkalmából megtartott faültetési programnak.
2018. november 28., 17:362018. november 28., 17:36
Tavaly, az évforduló apropóján középiskolák udvarára ültettek facsemetéket, szerdán reggel a Ficánka Napközi Otthonnál kezdődött a munka, majd a Kipi Kopi Napközi két tagóvodájában, valamint a Zsibongó, a Villanytelepi, a Csillagvár Napközi és a Városi Bölcsőde udvarán is volt faültetés.
eltérő számban, a befogadóképességnek megfelelően. A munkába a szociális segélyben részesülőket is bevonták.
Fotó: Barabás Ákos
A facsemetéket Bándi Ferenc, a Hontfar Kft. tulajdonosa ajánlotta fel. Mint elmondta, nagyon fontosnak tartja, hogy
Fotó: Barabás Ákos
Az ültetést Pál János Levente, a Zeni Green Garden Kft. tulajdonosa vezette. „Nem véletlenül választottam a kertészetet hivatásomul, mindenem a természet, és ezt szeretném ügyfeleimnek is átadni. Ezért szálltam be ebbe a projektbe is, hiszen nagyon szépnek és hasznosnak tartom. És annak is örülni fogok, hogy tavaly született lányom, amikor olyan idős lesz, már gyümölcsfákkal beültetett oviba járhat majd” – fejtette ki a vállalkozó, aki egyébként Bándi Ferenccel együtt maga is UKKSZ-tag.
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Tekintettel az időjárási körülményekre, valamint az egyes megyékben a héten záruló, másutt viszont a jövő héten kezdődő sívakációra, a rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic egy sor ajánlást tett közzé a járművezetőknek.
Meghosszabbították 2026. december végéig a villanyszámla-támogatási programot – tájékoztatott pénteken az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
Magas kockázatú drogok folytatólagosan elkövetett kereskedelmével gyanúsítanak egy 41 éves férfit, és vizsgálatot indított ellene a Hargita megyei rendőrség, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) megyei irodája.
Az egyre aggasztóbb méreteket öltő félretájékoztatás miatt csökkent jelentős mértékben a kanyaró elleni átoltottság – jelentette ki pénteken az egészségügyi miniszter.
Több választási lehetőségük lesz a betegeknek, ha megtörik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNSAS) monopóliuma – jelentette ki Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Az ország 16 megyéjét és Bukarestet érintő sárga riasztást adott ki pénteken a szeles, csapadékos időjárás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön csak Kovászna megye egy részére érvényes a riasztás.
A nagyböjt minden szombatján déli 12 órától keresztúti ájtatosságot végeznek a csíksomlyói Kálvárián, a Jézus-hágón. A szervezők közösségi imára hívnak mindenkit, aki fontosnak tartja a nagyböjti elcsendesedést és hisz a közös könyörgés erejében.
A Románia és az Egyesült Államok közötti kapcsolat rendkívül érett, kölcsönös érdekekkel – jelentette ki Nicușor Dan csütörtökön Washingtonban, ahol részt vett a Donald Trump amerikai elnök által kezdeményezett Béketanács ülésén.
Elsüllyedt egy konvojban haladó hajó csütörtökön a Sulina-csatorna jobb partján, a Duna 33. tengeri mérföldjénél.
Mindenki békét, stabilitást és jólétet akar Gázában, de a kérdés az, hogyan tudunk ezért cselekedni – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön Washingtonban, a Béketanács első ülésén mondott beszédében.
szóljon hozzá!