
Csíkszentgyörgyön az egyik kidőlt fenyőfa az utat is elzárta
Fotó: Csíki közlekedési infó
Fákat döntött ki a már-már viharossá erősödő szél Hargita megye több településén, a tűzoltók beavatkozására volt szükség azok eltávolítására.
2024. április 02., 17:312024. április 02., 17:31
2024. április 02., 18:252024. április 02., 18:25
Sikaszóban a 138-as megyei útra dőlt egy fa, ide a gyergyóújfalvi tűzoltók vonultak ki. Csíkszentgyörgyön három fa dőlt a villanyvezetékekre, ennek eltakarítására is a helyi önkéntes tűzoltók vonultak ki.
A csíkszeredai Decemberi forradalom utcában is kidőlt egy fenyőfa, szerencsére nem okozva anyagi károkat
Fotó: Székelyhon
Emellett a csíkszeredai Decemberi Forradalom utcában is kidőlt egy fa az egyik tömbháznál, ehhez a csíkszeredai hivatásos tűzoltók vonultak ki. Mint a tűzoltósági tájékoztatásból kiderült utóbbi esetben nem keletkeztek anyagi károk.
Fotó: Székelyhon
Kidőlt fákat kellett ugyanakkor eltakarítani a Maroshévíz és Borszék közötti 15-ös, illetve a Gyergyószentmiklóst Parajddal összekötő 13B jelzésű országútról is.
Hargita megyében kedd estig sárga szélriadó van érvényben, a szél elérheti a 70-80 kilométeres óránkénti sebességet, de
Fotó: Székelyhon
A tűzoltóság felhívja ugyanakkor a figyelmet, hogy a szeles, viharos idő alatt senki ne tartózkodjon fák, oszlopok, hirdetőtáblák, illetve olyan létesítmények közelében, ami könnyen elmozdulhat vagy kidőlhet.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
szóljon hozzá!