
Fotó: Sánta Elemér/Civil Csíkszereda
Fák dőltek az útra Csíkszeredában a szerda délelőtti erős széllel és jégesővel érkezett vihar következtében. A vihar ugyanakkor számos helyen károkat okozott: kidőlt fákról érkezett jelentés Tusnádfürdőről és Maroshévízről is.
2019. július 03., 12:142019. július 03., 12:14
2019. július 03., 14:542019. július 03., 14:54
Kidőlt fák akadályozzák a forgalmat a 13A jelzésű országúton Csíkszereda Szentegyháza felőli kijáratánál, de fa dőlt az európai út a városba vezető egyik sávjára a Lukoil benzinkút közelében, Csíkszereda Csíkszentkirály felőli bejáratánál. A kidőlt fák miatt a csíkszeredai hivatásos tűzoltók beavatkozására is szükség volt. Fa dőlt az útra ugyanakkor a Hajnal utcában is – jelezték a Civil Csíkszereda csoportban.
Tűzoltók darabolják és távolítják el a kidőlt fát a csíkszeredai Akác utcában
Fotó: Székelyhon
Gheorghe Filip rendőrségi szóvivő közölte, hogy egyetlen személygépkocsi sem rongálódott meg a viharban, és a közlekedés az út járhatóvá tétele után azonnal beindul.
Szintén az európai út mellett, Csíkszereda határában
– jelezte a helyszínről kollégánk. Itt a vasúttársaság hibaelhárító egységének beavatkozására volt szükség.
Fotó: Székelyhon
Több kilométeres kocsisor alakult ki Csíkszereda határában az útra dőlt fák miatt, ugyanakkor a piricskei eltérőtől Csíkszereda irányába szintén az úttestre dőlt fák nehezítik a közlekedést – számoltak be a Csíki és Udvarhelyszéki Közlekedési Infó Facebook-csoportokban.
Fotó: Vas Barna/Csíki Közlekedési Info
Fotó: Vas Barna/Csíki Közlekedési Info
Fa dőlt még az útra Csíkszeredában az Akác utcában, ide a csíkszeredai hivatásos tűzoltók vonultak ki, szintén rádőlt egy fa az úttestre Tusnádfürdőnél, ahová a helyi önkéntes alakulat vonult ki, de fa dőlt a 15 jelzésű országútra Maroshévíz Székpatak felőli kijáratánál, ahol a helyi katasztrófaelhárító egység beavatkozására volt szükség – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Fotó: Gergely Melinda/Csíki Közlekedési Infó
Fotó: Gergely Melinda/Csíki Közlekedési Infó
Tűzoltók darabolják és távolítják el a kidőlt fát a csíkszeredai Akác utcában
Fotó: Székelyhon
Fotó: Szentegyházi tűzoltóság
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.
szóljon hozzá!