
Minimum értékek szombatra virradóan
Fotó: Országos Meteorológiai Intézet
Csíkszeredában mérték a legalacsonyabb hőmérsékleti értéket szombatra virradóan az országban, mínusz 2,9 Celisus-fokot. A Maroshévíz–Gyergyóalfalu–Bodzaforduló tengelyen ugyan még volt mínusz érték (mínusz 0,6 és mínusz 0,8 közötti), de a csíkszeredaihoz hasonló mértékű fagy sehol nem volt Romániában – derül ki az Országos Meteorológiai Intézet adataiból.
2020. szeptember 19., 10:412020. szeptember 19., 10:41
2020. szeptember 19., 14:142020. szeptember 19., 14:14
Csaknem mínusz három Celsius-fokig hűlt a levegő szombat hajnalra Csíkszeredában, és ez volt az országos minimum. Mínusz Egy fok alatti értéket mértek még Maroshévízen, Gyergyóalfaluban, Bodzafordulón, illetve plusz három fok alattit Kézdivásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön. Székelyudvarhelyen 4,5, Marosvásárhelyen pedig 5,6 Celsius-fok volt a minimum szombatra virradóan.
Szombaton délelőtt 10 órakor jegyzett értékek
Fotó: Országos Meteorológiai Intézet
A délelőtt is hűvösen indult a hargitai megyeközpontban, tíz órakor még csak hat Celsius-fokig enyhült a hideg, miközben Sepsiszentgyörgyön, Székelyudvarhelyen és Marosvásárhelyen 10–11 fok volt már.
Cristina Blaga, a nagyszebeni regionális meteorológiai központ szakembere az Agerpres hírügynökségnek azt mondta, a hőmérséklet zuhanása azért következett be, mert északról hideg levegő árasztotta el a medencét, és felhőmentes volt az éjszaka. A szakember hozzátette, ez az érték alacsonyabb ugyan, mint a sokéves átlag, de nem példátlan – ezen a napon többször mértek már ennél alacsonyabb, akár mínusz 5 Celsius-fokos hőmérsékleti értékeket is.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
2 hozzászólás