
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Szokatlanul hideg, fagyos idővel kezdődött az április Erdélyben, a Romániai Meteorológiai Szolgálat honlapján közölt adatok szerint szerdára virradóan Románia területének nagy részén mélyen fagypont alá süllyedt a hőmérséklet.
2020. április 01., 10:082020. április 01., 10:08
2020. április 01., 10:252020. április 01., 10:25
A leghidegebb Erdélyben és a hegyekben volt. Szerdára virradóan Maroshévízen –12, Csíkszeredában –11, Gyergyóalfaluban –10, Bodzafordulón –9, Sepsiszentgyörgyön –8, Brassóban, Kézdivásárhelyen és Székelyudvarhelyen –7, Kolozsváron és Aradon –6, Marosvásárhelyen –5 Celsius-fokot mértek – összesítette az MTI.
A meteorológiai szolgálat sárga jelzésű (első fokú) figyelmeztetése szerint a Déli-Kárpátok térségében havazás is előfordulhat a következő 24 órában, csütörtök reggeltől azonban felmelegedés várható.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
szóljon hozzá!