
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Egy gyergyószentmiklósi fafeldolgozónál felcsapott lángokhoz riasztották péntek délután a tűzoltókat.
2021. április 02., 17:512021. április 02., 17:51
2021. április 02., 20:572021. április 02., 20:57
A Hargita megyei tűzoltóság rövid tájékoztatása szerint a fafeldolgozó vállalat szárítóját, fűrészpor-raktárát, illetve hőközpontját érintő tűz oltásához a város tűzoltóegységei mellett a szárhegyi, valamint alfalvi önkéntesek vonultak ki. A lángokat sikerült megfékezni.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Összesen több mint húsz tűzoltó kapcsolódott be a mintegy két órán át tartó oltásba. A bevetési egységek kiérkezésekor a hőközpont és a fűrészpor-adagoló közel hatvan négyzetméteren lángolt, félő volt, hogy a tűz átterjed a közeli épületekre is. A vizsgálatok szerint a szerencsétlenséget egy meghibásodott vezeték miatti rövidzárlat okozta – számol be a tűzoltóság.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
szóljon hozzá!