
Fotó: Székelyhon
A zeteváraljai fafeldolgozó üzem telephelyén pénteken kigyulladt tűz eloltásával a hivatásos tűzoltók mellett már négy település önkéntes tűzoltóegységei küzdenek. A telephelyen nagyon sok száraz faanyagot tárolnak, ugyanakkor annak is fennáll a veszélye, hogy a lángok elérik a közelben található üzemanyag-tárolót.
2022. május 06., 14:312022. május 06., 14:31
2022. május 06., 15:232022. május 06., 15:23
Kigyulladt péntek délután a zeteváraljai fafeldolgozó üzem telephelyének a raktára, az épület teljes egészében lángokban áll. A rengeteg száraz faanyag mellett
A lángok eloltására a székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltóság két egysége sietett a helyszínre, majd utóbb még egy egységet odarendelt a tűzoltóság, továbbá riasztották a zetelaki önkéntes tűzoltókat, illetve segítséget kértek a fenyédi, oroszhegyi, illetve máréfalvi önkéntes tűzoltóságoktól is.
Amint arról Alina Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője tájékoztatta lapunkat, ég a fafeldolgozó üzem raktárcsarnokának a teteje, és fennáll a veszélye annak, hogy a tűz továbbterjed és eléri a közelben található üzemanyagtartályt. Arról a nagyméretű tartályról lehet szó, amely a helyszínen készült videón is látható: az épület közvetlen közelében álló üzemanyagtartályt is locsolják a tűzoltók, hogy megakadályozzák a túlhevülését.
A tűz oka egyelőre nem ismert. Telefonon elértük a Zetelaki Önkéntes Tűzoltóság vezetőjét, Sándor Dénest is, de ő nem tudott tájékoztatást adni a tűzesetről, mondván, az oltással vannak elfoglalva.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Frissítés – 15.00
A raktárcsarnok mintegy ötszáz négyzetméterén pusztít a tűz, és a lángok martalékává vált mintegy 150 köbméternyi, ott raktározott faanyag is. A tűzoltók az üzemanyagtartály hűtésén dolgoznak. Mint kiderült, az épületben festékeket is tároltak – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
1 hozzászólás