
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Marosvásárhelyen egy fa dőlt a viharos szél miatt az úttestre, Segesváron pedig több helyen udvarokat, pincéket öntött el a lezúduló nagy mennyiségű csapadék.
2019. június 10., 20:382019. június 10., 20:38
Sárga jelzésű figyelmeztetést adtak ki hétfő délután Maros megye mintegy negyven településére a nagy mennyiségű csapadék és a viharos erejű szél miatt.
A Maros megyei tűzoltóság sajtószóvivőjétől, Cristian Virágtól megtudtuk, hogy Marosvásárhelyen egy fa dőlt az úttestre, a segesvári Liliom utcában pedig több udvart elárasztott a nagy csapadékmennyiség, amely a meredek lejtőn kisebb pataként zúdult végig. Egyik udvarban negyven centiméteres vizet mértek a tűzoltók. A Szegfű utcai földszinti lakásokban élők életét is megkeserítette a lezúduló csapadék: eldugult a csatornavezeték, nem nyelte el a tömbházak szennyvízét, így az visszaömlött a földszinten levő fürdőszobákba.
Hétfő éjfélig narancssárga jelzésű árvízriasztás van a Hargita és Kovászna megyei folyók vízgyűjtő medencéire.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
szóljon hozzá!