
A menetrendszerinti járatok a madéfalvi vasútállomáson várakoznak. Illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Lóvésznél sínekre dőlt fenyőfa miatt vesztegel két vonatjárat a madéfalvi vasútállomáson – tájékoztat Alina Maria Ciobotariu, a Hargita Megyei Tűzoltóság szóvivője.
2017. október 29., 18:592017. október 29., 18:59
2017. október 29., 19:542017. október 29., 19:54
Emiatt két menetrend-szerinti járat vesztegel a madéfalvi vasútállomáson: az 1540-es jelzésű Brassó és Iași, valamint az 5208-as jelzésű Csíkszereda-Mărășești közti járat. A Román Vasúttársaság (CFR) munkatársai már közbeléptek, hogy elhárítsák a problémát.
A vasúti sínekre dőlt fák több vonatjárat menetrendjét is befolyásolták, így a fentiek mellett az R 2606, IR 1831, R 4206, IR 1834 şi R 5711 jelzésű járatok kénytelenek várakozni – tájékoztat a News.ro hírügynökség.
Újraindult a vasúti közlekedés Lóvésznél
Sikerült eltávolítani a sínekre dőlt fát, így újraindulhatott a vasúti közlekedés Hargita megyében – tájékoztatott a tűzoltóság szóvivője.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
Az év első öt hónapjában tovább mérséklődött a kiskereskedelmi forgalom Romániában az előző év azonos időszakához képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!