
Fotó: Maros Megyei Hegyimentő-szolgálat Facebook-oldala
Fa alá szorult egy favágó hétfőn délután a Maros megyei Jód-völgyében: a súlyos állapotban lévő sérültet a Maros Megyei Hegyimentő-szolgálat munkatársai szabadították ki, majd szállították el a közelben leszálló mentőhelikopterhez.
2023. június 19., 18:062023. június 19., 18:06
2023. június 19., 18:402023. június 19., 18:40
Kovács Róbert, a Maros Megyei Hegyimentő-szolgálat vezetője lapunknak elmondta, egészen pontosan a Jód-völgyében, a Belcsu-mező környékén történt a baleset.
Az eszméleténél lévő áldozatot a hegyimentők szabadították ki, illetve részesítették elsősegélyben. Kovács közölte, a férfi hátfájdalomra panaszkodott, illetve nem tudta mozgatni a végtagjait, így valószínűleg gerincsérülést is szenvedhetett.
Fotó: Maros Megyei Hegyimentő-szolgálat Facebook-oldala
A hegyimentők mentőhelikoptert hívtak a helyszínre, majd egy speciális hordágyon a közelben leszálló légijárműhöz szállították a sérültet, ahol átadták a szakembereknek. A mentőhelikopter a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba vitte a férfit.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!