
Fotó: Pixabay
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a 32 F-35-ös repülőgép beszerzéséről szóló törvénytervezetet – közölte a kabinet szóvivője.
2024. november 07., 16:462024. november 07., 16:46
A kabinet ülése utáni sajtótájékoztatóján – melyről az Agerpres számolt be – Mihai Constantin elmondta, a törvénytervezet, amit sürgősségi eljárással továbbítottak a parlamentbe, azt javasolja, hogy a kormány beszerzési szerződéseket írjon alá az Amerikai Egyesült Államokkal
A szükséges forrásokat a védelmi minisztérium költségvetésén keresztül az állami költségvetésből, vagy az Egyesült Államok kormánya által nyújtott kölcsönök vagy hitelgaranciák révén, illetve ezek kombinációjával kell biztosítani a tervezet szerint – számolt be a kormányszóvivő.
Constantin szerint a törvénytervezet javasolja továbbá, hogy a védelmi minisztérium és a gazdasági tárca kössön egyetértési nyilatkozatot az F-35-ös repülőgép gyártójával ipari együttműködési projektek megvalósításáról.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Országszerte jóval enyhébb volt a csütörtökre virradó éjszaka az előzőekhez képest, a Csíki- és a Gyergyói-medencében azonban továbbra is a fagy az úr: csak itt mértek mínusz 15 fok alatti hőmérsékletet az országban.
Itt a vizsgaidőszak. Kávé, jegyzetek, éjszakázás – ismerős? Most megéri megállni egy pillanatra, mert a Székelyhon játékra hív, ahol nemcsak a tanulási szokásaidat oszthatod meg, hanem értékes nyereményeket is bezsebelhetsz.
Többéves előkészületek után nemsokára elkezdődhetnek az első munkálatok a Harvíz Rt. regionális víz- és csatornaszolgáltató tervezett közműfejlesztési óriásberuházása során. Tavaly kiderült, a projekt két részre oszlik a pénzügyi korlátok miatt.
Megtartotta szerdán első ülését a Victoria-palotában a jövedelemadó és az áfabevételek visszaosztási rendszerének kidolgozásával megbízott munkacsoport.
A 2024-es helyhatósági és EP-választások megszervezése 250 millió euróba került, a parlamenti választások költségei 120 millió eurót, a 2024-es és a 2025-ös elnökválasztás megszervezésének költségei pedig több mint 300 millió eurót tettek ki.
Egy 15 éves Temes megyei fiú meggyilkolásával gyanúsítanak egy 21 éves fiatalembert és két kiskorút.
Mintegy 819 ezer lej értékben szabott ki bírságot a Hargita megyei tűzoltóság a tűzvédelmi előírások megszegéséért, továbbá három kereskedelmi egységet be is zárattak múlt év végén, idén pedig egy hargitafürdői panzió esetében is így jártak el.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán újabb elsőfokú figyelmeztetést adott ki az ország 13 megyéjében a fagyos idő miatt.
Hetvennyolc éves korában elhunyt Antal István, volt parlamenti képviselő, a Székelyudvarhelyi városi RMDSZ szervezet alapító tagja.
szóljon hozzá!