
Fotó: Pinti Attila
Fa dőlt a 13A és a 12A jelzésű országútra, az E578 jelzésű európai útra, Tusnádon a villanyvezetékekre, Csatószegen az óvodára, míg Kászonaltízen egy villanyoszlop dőlt ki kedd este. Úzvölgye sem úszta meg az ítéletidőt. Csíkszeredában a labdarúgó-akadémia új épülete előtt tört ki fát a vihar.
2023. július 25., 20:052023. július 25., 20:05
2023. július 26., 12:462023. július 26., 12:46
23.00: A Hargita megyei tűzoltóság összesítése szerint az alábbi károk keletkeztek a kedd esti ítéletidőben:
fa dőlt a 12A jelzésű országútra Csíkszentmiklóson, a helyszínre a szépvízi önkéntes tűzoltók vonultak ki;
kitört fa nehezítette a közlekedést az E578 jelzésű európai út csíkkozmási szakaszán, ahol a helyi önkéntesek lépnek közbe;
Tusnádon a villanyvezetékekre zuhant egy fa, itt az önkéntes tűzoltó-egység mellett az áramszolgáltató bevetési egysége van jelen;
fa dőlt ki Úzvölgyében, ahová a csíkszentmártoni önkéntes tűzoltók siettek;
villanyoszlopot döntött ki a vihar Kászonaltízen – a károk elhárításán már dolgoznak az áramszolgáltató szakemberei és a helyi önkéntes tűzoltók.
Fotó: Pinti Attila
Emellett kitört fa zuhant a csatószegi óvodára – jelezte közösségi oldalán Kozma István, Csíkszentsimon polgármestere. Ugyanakkor – mint írja – két gólyafészket is levert a vihar, ezáltal pedig meghibásodtak a villanyvezetékek is, a község nagy részében szünetel az áramellátás, a helyreállítás folyamatban van.
Fotó: Kozma István/Facebook
21.20: Egyelőre nem érkezett tájékoztatás arról, hogy okozott-e még károkat a Csíkszeredán átvonuló vihar, mi mindössze egy esettel találkoztunk a városban: az FK Csíkszereda új épülete előtt egy kisebb fűzfát tört ki az erős szél.
Fotó: Székelyhon
21.18: Láncfűrésszel szétvágták a tűzoltók az országútra dőlt fát, felszabadult az úttest Csíkszereda és Székelyudvarhely között – jelentette a helyszínről kollégánk.
Fotó: Pinti Attila
20.57: Több mint egy órát tartott a Csíkszeredán átvonuló vihar, és bár még időnként villámlik és dörög, szépen kitisztult az ég, ahogy a felhők továbbvonultak. Még a naplemente visszasütő fényeit is látni lehetett egy rövid ideig.
Fotó: Székelyhon
20.45: A helyszínen tartózkodó kollégánk tájékoztatása szerint a Csíki Panorámától nem messze útra dőlt fa miatt rendőri irányítással, félsávon halad a forgalom.
Fotó: Pinti Attila
20.24: A vihar miatt fa dőlt az útra a 13A jelzésű országúton, Csíkszereda Székelyudvarhely felőli kijáratánál a Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint. Mint írják, egy csíkszeredai egységük a helyszínre sietett egy speciális esetkocsival, hogy beavatkozzanak.
Fotó: Székelyhon
20.00: Az Országos Meteorológiai Igazgatóság másodfokú (narancs jelzésű) riasztást adott ki a vihar miatt Csíkszentsimonra, Csíkszentmártonra, Csíkkozmásra, Csíkszentimrére, Tusnádra és Kászonaltízre, ami 21 óra 20 percig van érvényben.
Fotó: Pinti Attila
19.53: A kedden 20 órától 21 óráig tartó figyelmeztetés szerint a megerősödő szél a 70-80 km/órát is elérheti, ugyanakkor a felhőszakadás következtében 25 liter csapadék is lezúdulhat négyzetméterenként.
A hatóságok arra kérnek mindenkit, hogy ne induljanak útnak, keressenek menedéket, tegyenek meg minden szükséges biztonsági intézkedést.
Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
szóljon hozzá!