
Fotó: Gönczy Tamás/RMDSZ
Huszonnyolc személynek adta át az RMDSZ a 2020-as Ezüstfenyő-díjakat a Szövetségi Képviselők Tanácsa marosszentgyörgyi ülésén. A díjban többek között Brendus Réka, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának főosztályvezetője és Biró László, Csíkmadaras volt polgármestere is részesült.
2021. szeptember 03., 12:402021. szeptember 03., 12:40
2021. szeptember 03., 12:502021. szeptember 03., 12:50
„A 2020-as Ezüstfenyő-díjakat idén januárban kellett volna átadnunk, és bár rászorultunk, sok esetben hozzá is szoktunk az online eseményekhez, mi mégis kivártunk, mert nem akartuk megfosztani díjazottainkat és magunkat annak örömétől, hogy egymás szemébe nézve mondjunk köszönetet.
– fogalmazott Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke a díjátadón.
Fotó: Gönczy Tamás/RMDSZ
„Idén 19. alkalommal fejezzük ki hálánkat mindazoknak, akik a közösség megerősítéséért, összetartásáért, kultúránk és értékeink továbbörökítéséért, vagy ahogyan szimbolikusan nevezzük:
Köszönjük az RMDSZ nevében!” – hangzott el még az eseményen.
Fotó: Gönczy Tamás/RMDSZ
Ezüstfenyő-díjat kapott többek között Biró László, Csíkmadaras volt polgármestere, Brendus Réka, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának főosztályvezetője, Demeter András István, az RMDSZ kulturális államtitkára, a Román Közszolgálati Televízió Produkciós Házának volt vezetője, Gergely István vállalkozó, egyháztanácsos, helyi önkormányzati képviselő, a Zetelaki Önkéntesek Egyesületének elnöke, Kovács Mihály Levente, az RMDSZ Maros megyei szervezetének ügyvezető elnöke és Mincsor Erzsébet, a Gyergyóremetei RMDSZ aktív tagja, helyi önkormányzati képviselő is.
Fotó: Gönczy Tamás/RMDSZ
A díjazottak teljes névsora ide kattintva olvasható.
Fotó: Gönczy Tamás/RMDSZ
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
Amatőr előadó- és alkotóművészek állnak közönség elé a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központban június 6-án, szombaton. Tehetségüket ezúttal elismert szakemberek előtt is bemutathatják.
Ilie Bolojan szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fogja akadályoztatni az előrehozott választások kiírását, ha ilyen helyzet állna elő.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
szóljon hozzá!