
Többet is tehetünk a szúnyogok szaporodása ellen azonkívül, hogy lecsapjuk
Fotó: 123RF
A parkokban, a lakótelepek zöld övezetein, a Gyárfáskertben, a sportpályán, valamint a játszótereken is szúnyogirtást szervez szerdán Székelykeresztúr Polgármesteri Hivatala. Az akcióra az Európában már több helyen is megjelent nyugat-nílusi láz terjedésének megfékezése érdekében van szükség.
2019. augusztus 27., 10:382019. augusztus 27., 10:38
Szintén e célból arra kérik a lakókat, hogy sűrű hálókkal fedjék le az esővíztározóikat, az udvaron hagyott eszközeiket pedig úgy tárolják, hogy azokban ne tudjon összegyűlni az esővíz, hiszen abban szaporodhatnak a szúnyogok.
Fontos lenne ugyanakkor az is, hogy a haszonállatok itatóját ne csak utántöltsék, hanem rendszeresen cseréljék friss vízre, valamint tartsák karban a vízelvezető árkokat, hogy a csapadék elfolyhasson.

Tizenegy személy fertőződött meg a nyugat-nílusi vírussal Romániában június harmadika óta – jelentette be az Országos Közegészségügyi Intézet fertőző betegségeket ellenőrző központja.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
szóljon hozzá!