
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Enyhe időre ébredt Székelyföld, a tegnapi fagynak nyoma sem volt, noha fokozatos lehűlésre számítottunk az előrejelzések alapján. Ám úgy tűnik, ami késik, nem múlik.
2024. október 16., 09:532024. október 16., 09:53
2024. október 16., 09:552024. október 16., 09:55
Igazán jól eshetett szerdán reggel az ajtón kilépve az érzékelt hőmérséklet, ugyanis a keddihez képest szerdán jóval enyhébben indult a nap Székelyföld-szerte.
Székelyudvarhelyen 7,1-et és Sepsiszentgyörgyön is szinte ugyanannyit, 7,2 fokot.
Hargita megye északi részén volt ennél hidegebb, de ott sem süllyedt a hőmérséklet fagypont alá, sőt: Gyergyóalfaluban 4,5 fok volt, Maroshévízen 2,3.
No, de ami az előrejelzést illeti, csütörtökre virradóan ennél már hidegebbre számíthatunk, az Országos Meteorológiai Szolgálat prognózisa szerint Erdély-szerte –6 és 4 Celsius-fokig hűl le az éjszaka folyamán, napközben pedig 10–17 fokig melegszik fel, ragyogó napsütésben. Péntekre virradóan „egy fokkal” hidegebbre számíthatunk, –7 és 3 fok közé esnek a hajnali minimumok, nappal pedig 9–17 fok lesz Erdély-szerte, helyenként felhős égbolttal.

Lehetséges fagyra, fagypont körüli hőmérsékletekre figyelmeztetett erre a hétre az Országos Meteorológiai Szolgálat a hétfőn kiadott, október 14–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzésében. Hargita megye több településén már kedden fagyott.

Megmutatja hidegebb arcát az ősz az előttünk álló kéthetes időszakban, legalábbis erre utal az Országos Meteorológiai Szolgálat október 14–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzése.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
szóljon hozzá!