
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb sárga és narancssárga, nagy mennyiségű esőre és viharokra figyelmeztető riasztásokat adott ki, melyek szinte az ország teljes területére érvényesek szerda reggelig. Emellett kánikulariasztást is kiadtak az ország kilenc megyéjére.
2022. augusztus 23., 11:572022. augusztus 23., 11:57
Az előrejelzések szerint szerda reggel 10 óráig az ország legnagyobb részében
A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 25-30 litert, helyenként a 40-50 litert négyzetméterenként – ismerteti az Agerpres.
Ugyanakkor Olténia és Munténia északi, a Bánság déli részére, illetve a Déli-Kárpátok és a Kárpát-kanyar vidékére narancssárga riasztást adtak ki a rossz idő miatt. Itt a lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 40-50 litert, helyenként a 60-70 litert négyzetméterenként.
A meteorológusok szerint kedden és szerdán az ország délkeleti részében kánikula várható, a hőérzet-index meghaladja a kritikus 80 egységet.
A nappali csúcshőmérsékletek 32 és 36 Celsius-fok között alakulnak, éjszaka 19-21 fokra hűl le a levegő. A hét második felében az ország többi részében is emelkedik majd a hőérzet-index.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
szóljon hozzá!