
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb sárga és narancssárga, nagy mennyiségű esőre és viharokra figyelmeztető riasztásokat adott ki, melyek szinte az ország teljes területére érvényesek szerda reggelig. Emellett kánikulariasztást is kiadtak az ország kilenc megyéjére.
2022. augusztus 23., 11:572022. augusztus 23., 11:57
Az előrejelzések szerint szerda reggel 10 óráig az ország legnagyobb részében
A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 25-30 litert, helyenként a 40-50 litert négyzetméterenként – ismerteti az Agerpres.
Ugyanakkor Olténia és Munténia északi, a Bánság déli részére, illetve a Déli-Kárpátok és a Kárpát-kanyar vidékére narancssárga riasztást adtak ki a rossz idő miatt. Itt a lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 40-50 litert, helyenként a 60-70 litert négyzetméterenként.
A meteorológusok szerint kedden és szerdán az ország délkeleti részében kánikula várható, a hőérzet-index meghaladja a kritikus 80 egységet.
A nappali csúcshőmérsékletek 32 és 36 Celsius-fok között alakulnak, éjszaka 19-21 fokra hűl le a levegő. A hét második felében az ország többi részében is emelkedik majd a hőérzet-index.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
szóljon hozzá!