Hirdetés
Hirdetés

Ezrek maradtak áram nélkül Hargita megyében a keddi vihar során

Kidőlt fa Csíkszeredában, a Decemberi Forradalom utcában. A tűzoltóknak kellett közbelépniük •  Fotó: Székelyhon

Kidőlt fa Csíkszeredában, a Decemberi Forradalom utcában. A tűzoltóknak kellett közbelépniük

Fotó: Székelyhon

Személyi sérülés nem történt, jelentős viharkárok sem keletkeztek Hargita megyében, mégis sokak orra alá borsot tört a térségen kedden átvonuló, viharos széllel járó, kellemetlen időjárás.

Bencze Emese

2024. április 03., 14:132024. április 03., 14:13

Kedden reggel erős szélre figyelmeztető sárga riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat többek között Hargita megyére is. Nem véletlenül:

a viharos erejű szél fákat döntött ki, és több településen is gondok voltak az áramellátással a szél által megrongált vezetékek miatt.

Az előrejelzésben leírtak alapján 55–65, helyenként 70–80 kilométeres széllökések is előfordulhattak, a tűzoltóknak és az áramszolgáltató munkatársainak akadt dolga bőven a hibák elhárításával.

Ezrek maradtak áram nélkül

A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint nem történt emberi sérülés a rossz időjárás miatt, de ezrek maradtak rövidebb időszakokra áram nélkül. Zeteváralja, Ivó, illetve Varság 720 fogyasztójánál, illetve Küsmődön és Siklódon is 504 fogyasztónál volt áramszünet a keddi vihar következtében.

Hirdetés

A megye északi részén is hasonló gondokat okozott az erős szél: Borszéken, Tölgyesen, valamint Gyergyóholló és Hágótő környékén 2100 háztartásban állt le a szolgáltatás – ezeket rövid idő alatt sikerült orvosolni.

korábban írtuk

Áramkieséseket is okoztak a szélviharok
Áramkieséseket is okoztak a szélviharok

A kedd délutáni vihar miatt Hargita megye több településén megszakadt az áramszolgáltatás.

Kedden délután Székelykeresztúron 473, Csinódon és Egerszegen 107 fogyasztónál nem volt áramszolgáltatás. Fél nyolc környékén Gyilkostón is megszakadt a szolgáltatás 206 fogyasztónál, este pedig Borszéken, Maroshévízen és Galócáson 1227 háztartásban volt áramszünet.

Úttestre döntötte a fákat a szél

A viharos erejű szél következtében forgalomkorlátozások is voltak több Hargita megyei településen, hiszen fák dőltek az útra. Sikaszóban a 138-as megyei útra döntött egy fát a szél, amelyet a gyergyóújfalvi tűzoltók távolítottak el. Csíkszentgyörgyöt sem kímélte a viharossá fokozódó szél: ott három fa dőlt a villanyvezetékekre, ezeket a helyi önkéntes tűzoltók takarították el.

Kidőlt fákat kellett eltakarítani a Maroshévízet Borszékkel összekötő 15-ös, illetve a Gyergyószentmiklós és Parajd között húzódó 13B jelzésű országútról is.

korábban írtuk

Fákat döntött ki az erős szél
Fákat döntött ki az erős szél

Fákat döntött ki a már-már viharossá erősödő szél Hargita megye több településén, a tűzoltók beavatkozására volt szükség azok eltávolítására.

Csíkszeredában a Decemberi Forradalom utcába riasztották a helyi hivatásos tűzoltókat, ahol ugyancsak kidőlt egy fa az egyik tömbháznál, és egy ideig a Bucsin tetőn átvezető országúton is egy sávon haladt a forgalom egy úttestre dőlt fa miatt. Ott a gyergyóújfalvi önkéntes tűzoltók dolgoztak az országút megtisztításán.

A székelykeresztúri önkéntes tűzoltók tájékoztatása szerint a 135-ös megyei úton egy veszélyes kanyarban egy út melletti szilvafa dőlt az útra az erős széllökések következtében, félsávos útzárat képezve, veszélyeztetve a közúti forgalmat. A tűzoltók ez esetben is eltávolították a fát az úttestről.

A heves széllökések következtében optikai kábelek is meghibásodtak, így Udvarhelyszék néhány településén jelenleg is szünetel a televízió- és internetszolgáltatás, az illetékesek viszont dolgoznak a mielőbbi helyreállításon.

Vihar utáni csend

Andrea Mirica, a Hargita megyei tűzoltóság sajtószóvivő-helyettese kérdésünkre arról számolt be szerdán, hogy az egy nappal korábban történt viharkárokat már mind sikerült helyreállítani, és jelenleg nincs olyan bejelentett eset, amely a tűzoltóság beavatkozását igényelné.

A katasztrófavédelem ugyanakkor javasolja a lakosságnak, hogy biztonságuk érdekében tanulmányozzák a vészhelyzetekre való felkészülést elősegítő platformon közzétett útmutatót, amely a DSU mobilalkalmazásán keresztül is ingyenesen letölthető.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 18., szombat

Magyar Péter: ideiglenesen az Országgyűlés elnöke fogja ellátni a köztársasági elnök jogköreit

Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.

Magyar Péter: ideiglenesen az Országgyűlés elnöke fogja ellátni a köztársasági elnök jogköreit
Hirdetés
2026. július 18., szombat

Sulyok Tamás aláírta a megbízatását megszüntető alaptörvény-módosítást – videóval

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.

Sulyok Tamás aláírta a megbízatását megszüntető alaptörvény-módosítást – videóval
2026. július 18., szombat

Ismét drágulni kezdtek az üzemanyagok

Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.

Ismét drágulni kezdtek az üzemanyagok
Ismét drágulni kezdtek az üzemanyagok
2026. július 18., szombat

Ismét drágulni kezdtek az üzemanyagok

2026. július 18., szombat

Tizenhat évre csökkentené a választási korhatárt Magyar Péter

Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.

Tizenhat évre csökkentené a választási korhatárt Magyar Péter
Hirdetés
2026. július 18., szombat

Tizennyolc turista rekedt a felvonóban a Bilea-tónál – videóval

Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.

Tizennyolc turista rekedt a felvonóban a Bilea-tónál – videóval
2026. július 18., szombat

Jogosítvány nélkül és ittasan is vezettek Hargita megyében

Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

Jogosítvány nélkül és ittasan is vezettek Hargita megyében
2026. július 18., szombat

Két nap, négy riasztás: a hétvégét sem ússzuk meg viharok nélkül

Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.

Két nap, négy riasztás: a hétvégét sem ússzuk meg viharok nélkül
Hirdetés
2026. július 18., szombat

Tarr Zoltán: jelentős változások lesznek a külhoni magyarok támogatásában

A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.

Tarr Zoltán: jelentős változások lesznek a külhoni magyarok támogatásában
2026. július 18., szombat

Ötéves kislány halt meg a dél-erdélyi autópályán történt balesetben – frissítve

Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.

Ötéves kislány halt meg a dél-erdélyi autópályán történt balesetben – frissítve
2026. július 18., szombat

Új bértörvény: akár 50 százalékos pótlékot is kaphatnak az egészségügyi dolgozók

Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.

Új bértörvény: akár 50 százalékos pótlékot is kaphatnak az egészségügyi dolgozók
Hirdetés