
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A kedd délutáni vihar miatt Hargita megye több településén megszakadt az áramszolgáltatás.
2024. április 02., 19:162024. április 02., 19:16
2024. április 02., 20:412024. április 02., 20:41
Rövidebb időszakokra áram nélkül maradt Zeteváralja, Ivó, Varság 720 fogyasztója, majd Kösmödön és Siklódon 504 fogyasztó is.
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint később a megye északi részén is hasonló gondokat okozott az erős szél. Borszéken, Tölgyesen, Holló, Hágótő környékén 2100 háztartásban állt le a szolgáltatás, ám ezeket rövid idő alatt sikerült orvosolni.
Este hét órakor azonban Székelykeresztúron 473, Csinódon és Egerszegen 107 fogyasztónál nem volt áramszolgáltatás.
Fél nyolckor jött az újabb jelzés, hogy a Gyilkostón is megszakadt a szolgáltatás 206 fogyasztónál. A vihar miatt este Borszéken, Maroshévízen és Galócáson 1227 fogyasztó maradt áram nélkül, a Bucsin tetőn pedig egy fa dőlt az úttestre. A helyszínen a gyergyóújfalvi önkéntes tűzoltók dolgoznak az országút megtisztításán, jelenleg csak egy sávon lehet közlekedni.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
Mielőbbi hosszabb tűzszünet és tartós béke szükségeségét hangsúlyozta az orosz–ukrán háborúban Magyar Péter miniszterelnök szerdán Varsóban, Donald Tusk lengyel kormányfővel közös sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva.
A képviselőház hétfőn, a nyugati keresztény pünkösd második napján nem tart üléseket.
Szerdán online formában elkezdődtek a magyar-ukrán szakértői egyeztetések, ami fontos lépés a kapcsolatok újraépítésében – közölte Orbán Anita külügyminiszter szerdai Facebook-bejegyzésében.
Eddig főleg azt nézték a második, negyedik és hatodik osztályosok szintfelmérő tesztjein, hogy tudja-e a gyerek a tananyagot. Idéntől azt is vizsgálnák, tudja-e használni azt a való életben. Az osztálytermi valóság azonban ennél jóval árnyaltabb.
Nicușor Dan államfő csütörtökre a Cotroceni-palotába hívta egyeztetésre az ország gazdasági és politikai helyzetéről az Egységben Romániáért parlamenti frakció, a BÉKE – Románia az első parlamenti frakció és a függetlenek képviselőit.
Kelemen Hunor szövetségi elnök kedd este ismét leszögezte, hogy az RMDSZ nem venne részt egy kisebbségi kormányban a Szociáldemokrata Párt (PSD) oldalán.
A kormánytöbbség kialakításához a pártoknak előbb-utóbb rugalmasabbá kell tenniük az álláspontjukat, mert a cotroceni-i konzultációk első fordulója után nem körvonalazódott megoldás – jelentette ki kedd este az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
szóljon hozzá!