
Fotó: Pinti Attila
Összehangolt közúti ellenőrzési akciót hajtott végre kedden délután a Maros megyei rendőrség, amelybe bekapcsolódtak Hargita és Brassó megyei kollégáik is. A cél a balesetek visszaszorítása a gépkocsivezetők ellenőrzése és figyelmeztetése által.
2021. augusztus 10., 22:092021. augusztus 10., 22:09
Ezeknek az akcióknak az a célja, hogy rávegyék a járművezetőket a közúti szabályok és törvények betartására az autóbalesetek számának csökkentése érdekében – fogalmazott Aurica Sabău rendőrségi szóvivő, hozzátéve, hogy a balesetek többségét a szabálytalanságok okozzák.
A kedd délutáni akció során több mint ötszáz szabálysértés miatt 165 280 lej értékben róttak ki bírságot, és 29 járművezetői jogosítványt függesztettek fel. Szovátán egy 57 éves férfi leheletében 1,34 ezrelékes alkoholkoncentrációt mutattak ki, az ügyben büntetőeljárást indítottak. Az ellenőrzéseket a napokban folytatják.
Az elmúlt 24 órában 68 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 72 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott csütörtökön a Salvamont.
Tavaly novemberben a szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal magasabb, mint októberben – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Behavazott útra, mostoha időjárási körülményekre számíthatnak azok, akik mostanában közlekednének hegyvidéki utakon, így többek között a Csíkszeredát Székelyudvarhellyel összekötő 13A jelzésű országúton.
Jelentős lehűlés, jegesedés és hófúvások várhatók az elkövetkező napokban Erdélyben. A székelyföldi megyékre sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Téli körülmények között zajlik a közlekedés csütörtök reggel az ország északi és középső területein, ahol nagy mennyiségű hó hullt le az éjszaka folyamán, és helyenként továbbra is havazik – közölte a rendőrség közlekedési tájékoztató központja.
Súlykorlátozást vezettek be a 15-ös országút Maroshévíz és Borszék közötti szakaszán közlekedő autókra a hóesés miatt, ezt két óra múlva fel is oldották. A reggeli órákban a Gyimesi-hágón sem lehetett átjutni.
Szánalommal nézem a politikusainkat, ahogy az egyik jókedvre buzdít, a másik a szilveszteri bakijait mutogatja vihorászva, a harmadik a hóréteg vastagságára büszke. Egyiktől sem hallom azt mondani, hogy „emberek, bocsánatot kérek az adóemelésekért”.
Tűz ütött ki szerda este egy lakóházban a szovátai Gyár utcában. Egy 21 éves férfi könnyebb égési sérüléseket szenvedett.
A székely zászló színeivel világították meg a madéfalvi veszedelem 262. évfordulója alkalmából a csíkszeredai Mikó-várat január 7-én este. Fotókon mutatjuk.
Szerdán két túlméretes szállítmány lassítja a forgalmat több közúton az ország nyugati részében – közölte a román rendőrség közlekedési tájékoztató központja (Infotrafic).
szóljon hozzá!